Beşiktaş Bielsa'ya gidiyor

Beşiktaş'ın tecrübeli yöneticisi Erdal Torunoğulları, yabancı teknik adamlarla görüşme yapmak için düğmeye bastı

GÜNDEM 20.05.2015 - 03:43 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

 Genç yöneticinin bugün Fransa'ya giderek Marcelo Bielsa'nın menajeri Morabito ile bir araya geleceği bildirildi. Bilic'ten önce siyah-beyazlıların takımın başına getitmek için uğraştığı Arjantinli çalıştırıcının Marsilya'dan ayrılmaya hazırlandığı bu dönemde Beşiktaş'tan gelen görüşme talebine olumlu yanıt vermesi, umut ışığı olarak algılandı.

GiGNAC VE AYEW'i GETiREBiLiRiM
Bilic'in yerine düşünülen yabancı teknik direktör adaylarından biri olan Marsilya'nın Arjantinli hocası Marcelo Bielsa'nın, bazı istekleri ortaya çıktı. Fransız teknik adamın siyah-beyazlıların son dönemdeki 3 maçını izlediği ve bu maçlarda ise yönetim için bazı raporlar hazırladığı bildirildi. Demba Ba ve Gökhan Töre'yi istemediği iddia edilen Bielsa'nın, anlaşmaları durumunda kendi öğrencileri 29 yaşındaki Fransız golcü Andre Gignac ile 25 yaşındaki kanat ve 10 numara oyuncusu Andre Ayew'i Beşiktaş'a getirebileceğini ilettiği öğrenildi.

 

TELLO GERİ DÖNEBİLİR


Bu arada Bielsa'nın Beşiktaş kendisine yaptığı dönemde yardımcısı Javier Torrente'ye takımı izlettiği ayrıca şu anda Şanlıurfa forması giyen Şili Milli Takımı'ndan eski öğrencisi Rodrigo Tello'dan bilgi aldığı ortaya çıkmıştı. Bielsa'nın, Beşiktaş'ın başına geçmesi durumunda Tello'nun da kendisine yardımcı antrenörlük yapacağı iddialar arasında.