Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı ekibin Antalya'da sürdürdüğü kampta gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Amir Hadziahmetovic pazarlığı sürüyor Beşiktaş'ta Amir Hadziahmetovic pazarlığı sürüyor

Sabah kahvaltısında gazetecilerle biraraya gelen Ahmet Nur Çebi, kulübün transfer gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

"Seçimle ilgili anlayamadığım bir şey var. 6 ay önce seçim yaşadık. Ne kadar çok kişi katılırsa o kadar iyi demiştik. O gün seçime girmek istemeyenlerin, katılamayanların bugün seçim havası yaratmayı isteme sebeplerini anlayabilmiş değilim. Benim başkanlık yaptığım dönemde, 300 milyon TL'lik bir zarar söz konusu. Ben artık kendime ait hamlelerin süreçlerini yaşayabileceğim. Kimin arkadan ne yaptığını harfiyen, A'dan Z'ye çok iyi biliyorum. Beşiktaş başkanını, taraftar üzerinden düşürmeye çalışmayı doğru bulmuyorum. Yapılanların farkındayım. Yapmayın. Burası Beşiktaş. Bir beraber olalım."

"6 MAÇI GÖRELİM SONRA..."

"2-3 ay evvel düzgün transferler yaptık. Ben hala o kanıdayım. Sakatlıklardan, düşüşlerden, bir şeylerden ötürü Transfer gerekiyorsa olabileceği süreç ocak ayı transfer dönemidir. 6 maçı görmeden transfer değerlendirmesi yapmayacağız."

"NEDEN ALTI AY ÖNCE YAPMADIN DEME HAKKIM VAR"

"TFF'ye sezon başlamadan evvel 9+2 ile devam edilmesini söyledik. Karar değişmedi. Bir bütçe ayırıp yerli için harcama yaptık. Bu saatten sonra 6 ay sonra değiştirdim, serbest kaldığı zaman 'Neden 6 ay önce yapmadın' deme hakkım oluyor. Ben bunu ifade ettim. 8+3 kararı, rekabet ruhunu törpülemiştir. Ancak, içinde bulunduğum konum gereği, bu karar değişirse, yabancı sayısı arttırılırsa, zararımın tazminini istemek zorundayım."

"CANER ERKİN'İ ÇOK SEVERİM"

"Caner Erkin'i çok severim, hırsını beğenirim. Gerçekten çok severim, o da bunu biliyor. O gün, ona ihtiyaç var mı? Buna bakacağız. Ekonomisi, fiziği, kimyası... Bakarız. Caner için ne yok diyebilirim, ne var diyebilirim. Ama bugün yok."

"BURAK YILMAZ ACIMASIZ KONUŞMUŞ"

"Burak Yılmaz'ın sözleri çok acımasız olmuş. Oyuncularımıza 'Çıkın rekabet edin' mesajı verilmesi lazım. Türk futbolcularının hiç kimseden eksiği yoktur. Burak, 'Türkler forma bulamaz' sözlerini doğru bulmuyorum."

Burak Yılmaz verdiği röportajda, "Yabancı sınırı olmasa Galatasaray'da şu an bir Türk futbolcu sahaya çıkabilir mi?" demişti.

HÜRRİYET