Beşiktaş bu sezon ilk kez Trabzonspor maçında endişe yarattı. Ne kaçan goller, ne uçan iki puan ne de ayağına gelen fırsatı tepmesi. Hiç biri ilgilendirmiyor aslında bizleri.Fenerbahçe maçının ardından konuşmuştuk. “Unutulmaz bir maçtı ama unutulmalı” dem

Beşiktaş bu sezon ilk kez Trabzonspor maçında endişe yarattı. Ne kaçan goller, ne uçan iki puan ne de ayağına gelen fırsatı tepmesi. Hiç biri ilgilendirmiyor aslında bizleri.


Fenerbahçe maçının ardından konuşmuştuk. “Unutulmaz bir maçtı ama unutulmalı” demiştik.


Unutulmadığını Avni Aker’de ki maçın her dakikasında hissettik. Beşiktaş Trabzon deplasmanını gözünde büyütmüş, Trabzon ise Beşiktaş’tan çok çekinmiş. Böyle olunca futboldan çok saklanbaçı andıran maçtan bir galip çıkmadı.


Veli sakattı, McGregor maç başlamadan sakatlandı, Oğuzhan tam düzelmedi, Fernandes çeke çeke oynadı, Ersan maçta darbe aldı. Bu olumsuzlukları alt alta yazdığınızda çıkan sonuç bana göre Fırat Aydınus’un tavrını gölgede bile bırakamadı.


Beşiktaş ve Trabzon 1 puana razı ama Fırat Aydınus adeta beraberliğe duacı!


Fernandes’e yapılan harekete yabancı damat Marcus “İnandırıcı değil ben olsam çalmazdım ama çalana da mani olmazdım" demiş. İddia ediyorum geçen hafta Beşiktaş’ın bir şekilde hakkı yenseydi ve ortalık alevlenseydi, Marcus bu pozisyona mutlak penaltı derdi ama yine Fırat Aydınus’un kararıyla çelişmezdi. Çünkü Çarşı’nın çocuğu Fırat’da penaltıya tereddütsüz hükmederdi.


Diyeceğim şu ki; bu ligde ne kadar bağırırsan o kadar haklısın ve hakkını bir şekilde alırsın. Çünkü baştan sona her yer eyyam.


Fenerbahçe-Bursa maçının devre arasında olanlarla, Galatasaray’ın Gençler karşısında çalınan penaltısına bakarsak şapkanın içindeki tavşanı görür, çıkacak sonuca da hiç şaşırmazsınız.


Ben Beşiktaş’ın iyi oynasada Trabzon’da kazanacağına inanmıyordum. Şampiyon olabileceğine dair de hiçbir inancım kalmadı.


Beşiktaş sisteme meydan okumayı değil, ayak uydurmayı tercih etti. Fenerbahçe’yi yendik, Trabzon’u yedirmezler düşüncesiyle mücadele etti.


Maç sonunda ortaya çıkan tablo da memnuniyet verdi, Neymiş Trabzon’dan alınan bir puan iyiymiş!


İyi o zaman böyle devam edin. Bu zamana kadar gösterdiğiniz mücadeleye ihanet edin. Sisteme kafa tutmak yerine payınıza verilecek olanla yetinin.


Bu haftaki maçlar bana ligi dibine kadar gösterdi.


Galatasaray ile Fenerbahçe arasında ki şampiyonluk düğümü 33. Hafta Kadıköy’de çözülür.


Beşiktaş’ta haddini bilirse(!) Üçüncülüğe razı olur.


UEFA onay verir Avrupa’ya gidilir, vermezse Feda denir!


Hayır. Bu olmamalı.


Beşiktaş Başkaldırmalı


Düzenin tekerine çomak sokmalı.