Beşiktaş UEFA Avrupa Ligi'nde pazartesi günü çekilecek kuradan korkmuyor.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku

UEFA Avrupa Ligi C Grubunu birinci sırada tamamlayan Beşiktaş'ta Pazartesi günü İsviçre'nin Nyonkentinde çekilecek kura öncesi herhangi bir endişe bulunmuyor.

Kura çekiminde siyah beyazlı kulübü temsil edecek olan Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetici Erdal Torunoğulları DHA'ya yaptığı açıklamada hangi takımın çıkacağı önemli değil derken gönlünden geçen takımı da Ajax olarak açıkladı.

Torunoğulları " Bu aşamadan sonra kurada herhangi bir takımdan çekinecek değiliz.Bu sezon hemŞampiyonlar Ligi elemesi,hem Avrupa Ligi grupları olmak üzere Avrupa'da 10 tane maç yaptık ve sadece bir mağlubiyetimiz var.O maçta herkesin bildiği üzere şanssız bir şekilde1-0 yenildiğimiz Arsenal maçı.

Bu süreçte gücümüzü gösterdiğimizi düşünüyorum.Yükselişte olan bir takımız.Şu anda biz değil büyük ihtimalle rakiplerimiz Beşiktaş'ın onlara çıkıp çıkmayacağını düşünüyordur.Benim gönlümden geçen takım Ajax,ama diğer takımların da hangisi olursa olsun bizi endişelendirmeyecek.Kendimize güveniyoruz ve Avrupa'da gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz."diye konuştu.

AVRUPA'DA 10 MAÇTA TEK MAĞLUBİYET ARSENAL'E KARŞI ALINAN 1-0'LIK ŞANSSIZ MAĞLUBİYET 

Beşiktaş bu sezon Şampiyonlar Ligi elemesi ve UEFA Avrupa Ligi'nde yaptığı 10 maçta 5 galibiyet 4 bereberlik ve 1 mağlubiyet aldı. Beşiktaş bu 10 maçta rakip filelere 16 gol atarken kalesinde de 8 gol gördü ve +8 averaja sahip oldu.

Siyan beyazlıların 10 maçtaki tek mağlubiyeti Şampiyonlar Ligi elemesinde Londra'da Arsenal'e karşı aldığı 1-0'lık mağlubiyetti. Hatırlanacağı gibi bu maçın ardından Arsenal'in teknik direktörü Arsene Wenger Beşiktaş'a karşı çok şanslı olduklarını ve turu geçmeyi çok zor başardıklarını açıklamıştı. UEFA Avrupa Ligi  2.Tur kura çekimi 15 Aralık Pazartesi günü TSİ 14:00'te İsviçre'nin Nyon kentinde çekilecek.