İstanbul'da tribünlerin boş kalması üzerine harekete geçen yönetim, futbolcuların isteği üzerine kalan iç saha maçlarını Ankara'da oynamaya karar verdi.

İstanbul Başakşehir karşılaşmasında neredeyse boş tribünlere oynaya Beşiktaş’ta futbolcular çok ilginç bir istekle teknik direktör Slaven Bilic’in kapısını çaldı.

Siyah-beyazlı oyuncular, kalan iç saha maçlarını Ankara’da oynamak istediklerini Bilic’e ilettiler. Traftar desteğine ihtiyaç duyduklarını belirten Beşiktaşlı futbolcular, “İstanbul’da boş tribünlere oynuyoruz. Ankara’daki maçlarda oluşan atmosfer ortada… Başkent’te devam edersek şampiyonluk yarışında söz sahibi oluruz” dediler.

Gözden kaçırmayın

Valentin Rosier 19. dakikada kırmızı kart gördü Valentin Rosier 19. dakikada kırmızı kart gördü

Bu görüşmenin ardından Bilic, hemen Başkan Fikret Orman ile bir görüşme yaptı ve talebi yönetime iletti. Siyah-beyazlı idareciler de Başakşehir ile yapılan iki maçlık sözleşmenin feshedilmesi adına düğmeye bastı.

Kardemir Karabükspor yönetimi Ankara’da oynamaya sıcak bakmasa da, Olimpiyat Stadyumu’nun geniş çaplı bir bakıma alınması sebebiyle rota zorunlu olarak Osmanlı Stadı’na çevrilmiş oldu. 

Beşiktaş bu sezon Ankara’da oynadığı 5 maçta 4 galibiyet 1 beraberlik aldı.