Transferde hareketli günler geçirmeye başlayan Beşiktaş, bir yıldız ismi daha kadrosuna katmak üzere. Diego Costa, Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier için oyuncular ve kulüpleriyle anlaşan siyah-beyazlı kulüp, uzun süredir gündemde olan Alex Teixeira konusunda da büyük aşama kaydetti.

Arkadaşı Josef üzerinden 31 yaşındaki sambacı ile maaş pazarlığı yapan yönetim, nihayet inadını kırmayı başardı. Senelik 2 milyon euro ücret ve 500 bin euro da bonuslar olmak üzere anlaşmaya varıldı.

Oyuncunun istediği rakamın oldukça altında bir rakama Beşiktaş'ın teklifini kabul etmesinde ise 2 etken rol oynadı. Bunlardan ilki Beşiktaş harici bir takımdan teklif alamaması oldu. Diğere ise 1 Ocak'tan bu yana boşta olması nedeniyle form kazanmak için idmanlara erken başlaması gerektiğiydi.

Ülkesinde tatil yapan 31 yaşındaki futbolcunun da Costa, Ghezzal, Rosier gibi gelecek hafta içinde açıklanabileceği belirtildi. Öte yandan Beşiktaşlı taraftarlar, oyuncunun sosyal medya hesabını yorum yağmuruna tuttu. "Come to Beşiktaş" paylaşımları yapıldı. (FOTOMAÇ)