Bayern hem saha içinde hem de saha dışında çok güçlü bir ekip. Almanya gibi sporun çok gelişmiş ülkesinde futbolu yöneten bir kulüp. Bayern Münih altyapıya çok önem veren, 300 bin kongre üyesi olan, bütün sosyal gelişimini sağlamış ve futbolda çok büyük başarılara imza atmış bir kulüp... Birkaç kişinin insanları kulübe üye yaptığı değil kitlelerin sahip çıktığı bir yönetim anlayışına sahipler. Her sezon en az 60 bir kombine satan bir marka. Bir dönem büyük borç batağındayken Franz Beckenbauer ve onun gibi futbolu çok iyi bilen kişilerin ele ele vermesiyle kulüp borç batağından çıkmıştı.

***

Kabul ediyorum; Beşiktaş çekilebilecek en zor kuralardan birini çekti. Ama Beşiktaş'ın da gücünü küçümseyenlere gülüp geçiyorum.

Beşiktaş, Şenol Güneş'le bizlere çok günler yaşattı. Bu takıma inanıyorum. Özellikle de Şenol Hoca'nın Bayern'e karşı sürprizleri olacağını biliyorum.

Siyah-beyazlı takımın Bayern Münih'e elenmesi sürpriz değil ama şuna eminim ki, Beşiktaş son yıllarda olduğu gibi yine Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edecektir. Beşiktaş ağır taştır, Beşiktaş'ın büyüklüğü tartışılmaz.

Ancak son dönemde türeyen bazı troller sosyal medyada "Yok şunu, şöyle yaptın" yorumlarla Şenol Güneş'i ağır bir şekilde eleştiriyorlar. Bakın beyler; Şenol Hoca'dan sonra Beşiktaş'a kabus çöker.

Olan Beşiktaş'a olur. Aman yetkililer bu trolleri artık dizginleyin.

***

Sinan Vardar / Fotomaç