Beşiktaş 30 Mayıs'a kadar Gomez'den cevap bekliyor

Mario Gomez, şampiyonluk yarışının sonuçlanmasından sonra geleceğine dair karar verecek. 30 Nisan’a kadar tercihini yapmış olması gereken Alman golcü, “Karar verme süremi 30 Mayıs’a kadar uzatın” dedi. Beşiktaş yönetimi de bunu kabul etti.

GÜNDEM 05.05.2016 - 12:34 21.04.2021 - 23:56 Kartal Bakışı
 Hürriyet gazetesinin haberine göre Siyah-beyazlı camia bir yandan şampiyonluk yarışına kilitlenmişken diğer yandan da bu sezon gösterdiği yüksek performansla taraftarın gönlüne taht kuran Mario Gomez’in gelecek sezon takımda kalıp kalmayacağını merak ediyor. Alman golcü, önceki gün yaptığı açıklamada tamamen şampiyonluğa konsantre olduğunu ve transfer konusunu asla düşünmediğini söyledi.
Sözleşmeye göre Gomez’in 30 Nisan’a kadar kararını vermiş olması gerekiyordu ama o ek süre talep etti.

KALMAZSA, iTALYA’YA DÖNECEK

Alman golcü, 1+1 yıl olan sözleşmesindeki opsiyona dair “Bana 30 Mayıs’a kadar süre verin” dedi. Beşiktaş yönetimi de “Tamam. Biz seninle devam etmek istiyoruz” dedi. Bu arada Gomez’in, bonservisine sahip olan Fiorentina’ya 21 Nisan’da başvurup, “1 yıllık opsiyon maddesini kaldırın” dediği öğrenildi. İtalyanlar ise, henüz bir karar vermedi. Gomez, isterse Beşiktaş’ta kalacak aksi halde Fiorentina’ya dönme zorunda. Siyah beyazlılarsa, Gomez’in gitme ihtimaline karşılık alternatifler üzerinde çalışıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@