Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile yaptığı görüşmede, Orman'ın kendilerinden, Fatih Terim'in A Milli Takıma almasının ardından herkesin tanıdığı Çağlar Söyüncü'yü istediğini söyledi. Resmi siteden açıklama yapan Özkan, Fikret Orman'a, oyuncuları ile A takımda en az 1 yıl oynama üzerine bir sözleri olduğunu belirttiğini ve sezon sonu için söz verdiğini kaydetti.
İŞTE ALTINORDU'NUN YAPTIĞI AÇIKLAMA...

"BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, genç oyuncumuz Çağlar Söyüncü ile ilgili Beşiktaş Başkanı Sayın Fikret Orman ile yapılan görüşmeyi tüm detaylarıyla açıkladı.

Özkan, bu görüşmenin detaylarını şu şekilde verdi: “11 Kasım Çarşamba günü Sayın Fikret Orman beni aradı ve Altınordu’da yaptığımız çalışmalarla ilgili tebrik etti.

Ben de, kendisinin yepyeni bir Beşiktaş yarattığını söyleyip; Veli, Olcay, Oğuzhan ve Gökhan gibi genç oyuncularla Beşiktaş’ı izlemenin keyif olduğunu ifade ettim.

Hemen ardından Çağlar Söyüncü konusu gündeme gelince ben, (Bizim çocuklarımızla bir yeminimiz var. En az 1 sezon Altınordu A Takım forması giymeden bir yere gitmek yok. İnşallah sezon sonu görüşürüz) dedim. Bu sistemi kurallar ve ilkelerle yönetmezsek un ufak edileceğimizi de vurguladım.

Bunun üzerine Şenol Hoca’nın Çağlar’ı oynatmak istediğini, dışarıda ise (Biz bu işi bitiririz) şeklinde konuşanların olduğunu belirtince, yeminimizin bir misyonun, büyük bir çabanın karşılığı olduğunun altını çizip dışarıda konuşulanların ise geçersiz olduğunu bildirdim.

Bunu saygıyla karşıladı ve sezon sonu Beşiktaş Kulübü’ne öncelik tanınmasını istedi, kabul ettim.

Yapılan tüm görüşme bundan ibarettir"