Güntekin Onay kaleme aldı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Aboubakar'dan sonra bir transfer, iki veda Beşiktaş'ta Aboubakar'dan sonra bir transfer, iki veda
MAÇ öncesi çılgın bir karşılaşma bekleyenler, istediğini son 6 dakikada aldı. Süper Lig’in en hızlı hücuma çıkan 2 takımı dün izleyenleri futbola ve bu büyülü oyunun heyecanına doyurdu.
 
BEŞİKTAŞ iyi başladı, baskı yaptı. Ama Bursa’nın ilk hızlı hücumunda kalesinde golü gördü. Daha çok kaçırdıkları ile hatırlanan Bakambu, Atınç’ın ağır kaldığı pozisyonda klas bir vuruşla karşılaşmada durumu 1-0’a getirdi.
 
BURSA’YI hücumda ilk kez bu kadar pasif gördük. Yeşil-beyazlılar maç boyunca Volkan’ı aradı. Töre-Sosa-Demba Ba üçgeni dün son derece etkili ve kaliteli işler yaptılar. Nitekim Beşiktaş’ın beraberlik golü ve pozisyonları bu üçgen ile geldi. Üçgeni, karoya çevirmesi beklenen Olcay ise dün gününde değildi. 
 
2. yarıya iyi başlayan ve iyi pas yapan Bursaspor, Beşiktaş’ı sahasından çıkarmadı ancak bu 15 dakikalık bölümde gollük şanslar üretemedi konuk takım.
 
SAVUNMADA kritik hamleler ile Serdar’a yardımcı olan Gökhan, bitmek bilmeyen bir enerji ve arzu ile oynadı. İlk golde yaptığı asist, 2’nci goldeki vuruş kalitesi 10 numaraydı. 3’üncü golde topu taşıması ve pas kalitesi 1’inci sınıftı. Demba Ba, 2 gol attı ama maçın adamı hiç tartışmasız Gökhan Töre oldu. Motta en sağlam maçlarından birini çıkarırken Beşiktaş için oyunun dönüm noktası Veli-Oğuzhan değişikliği oldu. 
 
UÇAN TEKME NİYE SARI? 
 
OĞUZHAN’DAN sonra Bursa lehine giden maç son 20 dakika tamamen Beşiktaş hakimiyetine döndü. Daha iyi pas yapan siyah-beyazlılar sol kanatta Kerim’in etkili driplingleri ile Bursa’yı çok hırpaladı. 
 
87’DE 2-1’i bulan Beşiktaş, kendi ceza alanında beklerken yine panik idi.3 dakikada 3 kez tehlike yaşayıp golü de yediler. 2-2’yi bulan Bursaspor’un az adamla yakalanıp 3’üncü golü kalesinde görmesi de kabul edilebilir bir durum değil. 
 
BİRİSİ çıkıp izah etsin. 63’teki Fernandao’nun Pedro’ya uçan tekmesi neden sarı kart? Abitoğlu pozisyona yakındı. Bursaspor son 30 dakika 10 kişi oynayacaktı. Son saniyedeki penaltı pozisyonunda ise Şener, Kerim’i sağ koluyla itiyor. Bursaspor, Karabük,Trabzon ve G.Saray maçlarındaki hakem kararlarına isyan etmekte sonuna kadar haklı. Dün için ise isyan etmesi gereken taraf Fernandao atılmadığı için Beşiktaş.. 
 
KARA Kartal, eksiklerine rağmen güçlü bir rakibi geçerek 3 puan alırken ligin 2. yarısında ilk kez eski oyunlarından bölümler ortaya koydu. Bu tip maçlar zorlu yarışın keskin virajlarıdır ve Beşiktaş kararlığını gösterdi.