Berber ve Kuaför Salonları Ne Zaman Açılacak?

Berber ve kuaförlerin açık olmaması koronavirüs tedbirleri nedeniyle içişleri bakanlığı tarafından alınan bir karar. Yaklaşık 1 aydır evde kalmak zorunda kalan vatandaşlar özellikle saç traşı konusunda sorun yaşıyorlar. Vatandaşlar tarafından şu aral

GÜNDEM 11.04.2020 - 00:13 21.04.2021 - 23:51 Kartal Bakışı

Berber ve kuaförler hakkında bilgi almak isteyen kişiler sık sık Berber ve kuaförler ne zaman açık olacak? sorusunun yanıtını arıyor. Hem dükkan sahipleri hemde müşteriler berber ve kuaförlerin açılmasını bekliyor. Bu konuda henüz bir gelişme yok.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında, koronavirüs salgını nedeniyle berber, güzellik salonu ve kuaförlerin faaliyetleri 2. bir emre kadar durduruldu. Bakanlığın 81 il valiliğine gönderdiği "Koronavirüs Tedbirleri" konulu ek genelgede, berber, kuaför, güzellik merkezleri geçici süre ile kapatıldı.

Berber ve kuaförlerin açılacağı tarihe ilişkin henüz net bir açıklama yapılmadı. Corona virüsün kontrol altına alınmasının ardından berber ve kuaförlerin yeniden hizmete açılması bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@