Benitez'in Oğuzhan ısrarı

İngiliz basını Newcastle’ın Oğuzhan’ı bitireceğini iddia etti. Uzun süredir Beşiktaş’ın kaptanını isteyen Newcastle, 10 milyon euroluk serbest kalma maddesini kullanacak.

FUTBOL 19.06.2018 - 11:15 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

RAFAEL Benitez’in çalıştırdığı Newcastle United, Oğuzhan Özyakup için gemileri yaktı. Ara transfer döneminde Beşiktaş’ı ikna edemeyen İngiliz ekibi, 25 yaşındaki oyuncunun serbest kalma bedelini karşılayarak transferi bitirecek. İngiliz basını, Beşiktaş’ın, Arsenal’a vereceği payı göstererek transferi yokuşa süreceğini yazdı. Ancak daha önce Akşam’ın yapmış olduğu haberde, Topçular’a verilecek bedeli Oğuzhan’ın kendisinin karşılayacağı belirtilmişti.

ONU İSTİYORUM

Rafael Benitez, bu transferin bir an önce bitirilmesini istiyor. Bunun sebebiyse Oğuzhan ayarında bir oyuncunun transferinin daha maliyetli olacağını düşünmesi. Ayrıca çıkan haberlerde Türkiye’nin Dünya Kupası’na gidememesinin en çok Newcastle’a yaradığı vurgulandı. Oğuzhan’ın orada vitrin yapıp, Avrupa’nın devlerini peşine takabileceği özellikle vurgulandı. 25 yaşındaki oyuncunun da İngiliz ekibine gitmeye gönüllü olduğu biliniyor.

Haber Kaynağı: Akşam

Gelişmelerden Haberdar Olun

@