"Futbol bir takım oyunu. Ortada bir başarı varsa hepimizindir. Övgüyü ben değil, Beşiktaş hak ediyor"Oğuzhan Özyakup kendisine methiyeler düzülmesine karşı...

 Beşiktaş'ta teknik direktörlüğe Şenol Güneş'in getirilmesiyle birlikte performansı zirve yapan Oğuzhan Özyakyup, yakaladığı çıkışta, takımın başarısının önemli olduğunu söyledi. Kendisine yönelik övgülere teşekkür eden yıldız futbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu konuda fazla konuşmak istemiyorum. Çünkü birkaç maçta işler iyi gidince gereğinden fazla övülüyoruz. Hata olunca da gereğinden fazla eleştiriliyoruz. Ayrıca ben şuna inanıyorum: Eğer bir övgü yapılacaksa sadece bana değil, tüm takıma yapılmalıdır. Bu sene ekip olarak çok iyiyiz. Kaliteli bir teknik kadroya ve oyunculara sahibiz. Futbol takım oyunu ve başarı hepimizin. Övgüyü ben değil, Beşiktaş hak ediyor." 

Beşiktaş'taki ilk sezonunda 2 gol, 6 asist; 2. sezonunda 7 gol, 3 asist; 3. sezonunda 3 gol, 10 asist yapan Oğuzhan, 2015- 2016'da 7 maçta 1 gol, 4 asist ile 5 gole katkı sağladı.


SABAH