Beni Lucescu Beşiktaşlı Yaptı

Beşiktaş’ın yeni yıldızı, kebap çeşitlerini tadarken çarpıcı açıklamalar yaptı.

FUTBOL 04.09.2014 - 03:35 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ın flaş transferi Jose Sosa, Türk yemekleriyle erken tanıştı... Önceki gece Levent Kiliza Restaurant’ta kebaplarımızın tadına bakarken Hürriyet’e çarpıcı açıklamalar yaptı. Transfer süreci, hedefleri ve Beşiktaş’a geliş macerasını anlatan Arjantinli star, şunları söyledi...
İstanbul’a gelmemde Başkan Fikret Orman’ın büyük rolü var. Transferim için çok uğraş verdi. Bana güveniyor. Bana olan güvenleri boşa çıkarmayacağım. Oynayacağım günü iple çekiyorum.
Ukrayna’da çok mutluydum. Fakat son olaylardan bir hayli sarsıldım. O ülkede kötü şeyler oluyor. Futbola kendimi veremedim. Bir çok takım beni istiyordu ve menajerimle temas kurmuşlardı.

 

SIMEONE BENİ BİZZAT ARADI

ÖZELLİKLE Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone beni bizzat aradı. Ancak, ilk teklifi Beşiktaş yapmıştı. Beni almak için ısrarcı ve inançlı davrandılar. Benim bakış açımı da bu şekilde değiştirdiler.
- Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu bana Beşiktaş’ı çok iyi sözlerle anlattı. Türkiye’nin tam bana göre olduğunu, Beşiktaş taraftarının beni çok seveceğini ve siyah beyazlı forma altında başarılı olacağımı söyledi. Onun sözleri kararımda etken oldu.
- Simeone’nin teklifini geri çevirmemde Lucescu’nun rolü büyüktür. Türkiye maceram böylece başladı. Beşiktaş ile yaptığımız görüşmele de olumlu sonuçlandı. Siyah beyazlı takıma doğru yolculuğum da başladı.

KARŞILAMADAN VE İLGİDEN ETKİLENDİM

DEMBA Ba ve Atiba’yı daha önceden tanıyordum. Beşiktaş’ın, Arsenal ile oynadığı maçı da izledim. İstanbul’daki maçı Beşiktaş kazanmalıydı. Çok net gol pozisyonları kaçtı. İngiltere’deki maçta da basit bir golle elendiler. O maçtanh sonra Bilic bana ulaştı ve takımı için gerekli olduğumu söyledi.
- Huzuru ve ekonomik sıkıntısı olmayan bir takıma, ülkeye geldim. Beşiktaş’ta olacağım için mutluyum. Çok iyi karşılandım. Gerek taraftarlar, gerek yöneticiler, teknik heyet ve gerekse de arkadaşlarım tarafından. Kaliteli oyuncularla birlikte forma giyeceğim için sabırsızlanıyorum.
- Türk yemekleri bir harika. Özellikle kebap muhteşem. Artık pizza yemeyeceğim çünkü lahmacunu tattım.

 

Kaynak : Hürriyet