Ben Arfa’ya İngiltere’den bir talip daha… Fransa’nın Nice ekibiyle bu sezon harika bir sezon geçiren yıldız futbolcunun talipleri her geçen gün artıyor. Ben Arfa ile Beşiktaş’ta ilgileniyor.

 Fransa’da gösterdiği performansla eski günlerine döndüğünün sinyallerini veren Hatem Ben Arfa’nın adı Beşiktaş’ın dışında PSG, Inter, Milan ve Borussia Dortmund ile de anılıyordu. Fransız oyuncuya İngiltere’den de 2 talip çıktı.

Fransa basınından L’ Equipe gazetesinin iddiasına göre; bu sezon oynadığı 33  maçta 17 gol ve 4 asist kaydeden Ben Arfa’ya Liverpool’dan sonra Chelsea de talip oldu. Fransa Milli Takımı teknik direktörü Didier Deschamps’ın da yeniden dikkatini çeken 29 yaşındaki oyuncu,  Ada’ya dönmeye sıcak bakarken kendisini tekrardan kanıtlamak istediği ifade edildi.

Daha önce İngiltere’de Newcastle United ve Hull City formalarını giyen Hatem Ben Arfa, büyük hayal kırıklığı yaşamış ve ülkesine dönerek Nice’e transfer olmuştu.

Kariyerinin en iyi sezonlarından birini yaşayan Fransız futbolcunun, önümüzdeki yaz serbest kalacak olması da değerini arttırıyor. Beşiktaş’ın da gündeminde olduğu iddia edilen Hatem Ben Arfa’ya şu an, İngiltere’den Liverpool ve Chelsea, İspanya’dan Atletico Madrid, Fransa’dan PSG, İtalya’dan Milan ve Inter, Almanya’dan ise Dortmund’un ilgisi var. Bu kulüpler arasından PSG ve Milan’ın, yıldız oyuncuya tekliflerini yazılı olarak da ilettik iddia ediliyor.SPORCOPE