Aras Özbiliz, Rus basınına dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

 Bonservisi Beşiktaş'ta bulunan, La Liga ekiplerinden Rayo Vallecano'da kiralık olarak forma giyen Aras Özbiliz, Rus basınına açıklamalarda bulundu.
Türk asıllı Ermeni futbolcu Beşiktaş'a transferiyle ilgili verdiği yanıtta, "Eğer bir kulübün size ihtiyacı yoksa, bir karar vermeniz gerekir. Spartak Moskova beni satmak istiyordu. Ben de Beşiktaş'ın almak istediğini duyunca hemen kabul ettim. Medya o sırada Kuban'a döneceğimi yazdı ama bunlar doğru değildi." ifadelerini kullandı.

Tecrübeli oyuncu, "Kariyerimde hiçbir zaman kökenim ya da vatandaşlığım nedeniyle bir sorun yaşamadım." derken eski menajerinin kendisi hakkında söylediği "Para ve ev karşılığında Ermenistan Milli Takımı'nı seçti" sözlerine şöyle cevap verdi:

"O sadece kaos yaratmaya çalışıyor. Belki de duygusal davranıyordur. Eğer para için bir seçim yapsaydım, Hollanda'yı kabul ederdim. Ben kalbimi dinledim. Ailemin kökenlerinin olduğu ülkeye bir şeyler vermek istedim. Hollanda U21'de oynarken Ermenistan'a iki defa geldim ve o zamanlar kararımı vermiştim, bu ülke için oynayacaktım"

Bu sezonu Rayo Vallecano'da geçiren Aras gelecek sezon Beşiktaş kadrosunda yer alacak.