Başarının getirmiş olduğu huzurun, Beşiktaş için çok önemli bir şans hatta ekstra bir motivasyon yarattığını görmekteyiz. Stadımızın açılmasına sayılı günlerin kalması taraftarımızı heyecanlandırmakta. Her ne kadar borçlar artmış olsa da Sayın Başkan Fikret Orman’ın 2016 ilkbaharında yapılacak seçimlerde yeniden seçilmesine kesin gözüyle bakılmakta.
Yapılamayan stadı yapan ve uzun bir süredir şampiyon olamayan takımın şampiyon olması Sayın Orman’ın seçilmesi için yeterli.  Resmi internet sitesinden yapılan yayınlarda ise birlik beraberlik çağrıları sıklıkla verilmekte. Demeçlerde bu yönde…

Beşiktaş için dişinden tırnağından arttırdığı para ile birlikte kulübe üyelik belgelerini veren Beşiktaşlılar hala beklemektedir. Yönetime yakın kişilerin üyeliklerinin onaylanıp diğerlerinin beklemesi ise aslında bu kadar iyi giden ortama gölge düşürmektedir. Sayın Başkan’ın bu kadar güzel bir ortamı taçlandırıp üyeliklerin bekletilmeden işlemlerinin onaylamasını sağlaması iç huzuru sağlamada daha büyük bir katkı yaratacaktır.

Sayın Başkan’ın birlik beraberliği ve birbirinden uzaklaşmış Beşiktaşlıları tekrar bir araya getirmesi Beşiktaş’ın yararınadır. Ufak meselelere takılmadan büyük bir alicenaplık göstererek bu hareketi yapmasını Sayın Başkan dan beklemekteyiz.

Gerginlik, kavga ve çekişmelerin   Beşiktaş’ımıza   zarar verdiğini de  ne zaman göreceğiz?

Çok mu zor gergin olmayan bir ortam sağlamak?

Çok mu zor camiayi kucaklayıp, barış ortamı sağlamak?

Ben bir  Beşiktaş taraftarı olarak bıktım bu kavgalardan. Beşiktaş başkanına ve yöneticilerine laf taşıyan dedikoducular yüzünden maalesef sağlıklı bir iletişim ortamı sağlanamıyor yıllarca. Başkanlar eleştiriye açık olmalıdır. Bizler nasıl alkışlıyorsak eleştiri de yapacağız. Herkesi potansiyel bir tehlike görüp dışlalıyıcı bir politika izlemenin  Beşiktaş’a faydası yoktur.

2OOO Yılından beridir geldiğimiz nokta ortadadır. Kulüp çok büyük aşama  kaydetmemiştir. Camia içerisinde  işlerin yolunda gitmediğine inanan çok önemli bir kitle var. Bu kitlenin eleştirilerine önem verilmesi ve kulak ardı edilmemesi gerekiyor. Bu kişiler için sürekli iç düşmanlar vurgusu   yapılmamalı. Artık iş öyle bir hale geldi ki; her eleştiri yapan  Beşiktaş düşmanı ilan ediliyor. Bunun doğru bir bakış açısı olduğunu düşünmüyorum. Düşünce ve inançlarımız ne olursa olsun camia dışında  Beşiktaş’ın başarısızlığını isteyen gerçek düşmanlara karşı birlik ve beraberliği sağlayabilmeliyiz. Camiada bu kenetlenmeyi sağlayacak olan da, başta başkanımız  Fikret Orman olmak üzere tüm Beşiktaşlılardır. Camiada yer alan herkesin önceliği Beşiktaş olmalıdır.  Çünkü Beşiktaş herkesin üstündedir.

1903 Cemiyeti