Beklentilerin Karışıklığı!

Bir türlü beklenen sonuç alınmıyor kimilerine göre !Başakşehir puan kaybediyor!Beşiktaş üç puan beklenen maçtan bir puan alabiliyor ve iki büyük yeniliyor !.Bundan güzel beklenti olabilirmi bir haftada daha!?Puan farkı yönünden yine de Beşiktaş karlı ve iki büyükten 1 puan daha avantajlı duruma geçiyor..Hafta içi 10 kişi kalırken kızdığımız Aboubakar yine aynı şekilde kızarıyor oyundan atılırken !.Ancak bu kez pek de suçlu değil. İyi niyetle yaptığı bir engellemede Kalkavan'ın takdiri öyle oldu!Ancak  takımın stepnesi Necip oyuna girdi ve Cenk ile sonuca katkıda bulundular mücadele ederek on kişi kalsalar da!Ancak gecenin adamı bana göre Fabri oluyor .Önemli kurtarışlar yerinde müdahalelerle skoru başladığı şekilde tabelaya mıhlıyor.Karlı olan; beklenen olmasa da Beşiktaş !Yorgun savaşçılar bir kez daha aradaki iki puan önde yola devam ediyorlar zor bir deplasmanı aşarken...Bu arada kulağıma çalınan sözler canımı sıkıyor .Futbol adamı olma dürüstlüğünü farklı yorumlayanlar Beşiktaş'ın formasını şerefle taşımış kişilere sakat gözle bakarak Rıza Çalımbay'a sitemle sallıyorlar !. Biz onları yetiştirirken dürüstlük adına futbolda bir ömür verdik! Her şeyi göze aldık kelle koltukta o değerli kişileri Beşiktaş'a kazandırırken !.

Hazırcı ve avanta kafası taşıyanlar görevlerin kutsallığından habersiz ve çirkin yorumlarla ve dokunmalarla teknik adamlık yapan eski  futbolculardan farklı beklentilere giriyorlar .Hatta maç öncesi kötü  konuşanlara da rastladım !.Kendi adıma onlara gerekli cevabı verdim ve çok ayıpladım .Bizim eğitim anlayışımızda böyle şeyler yoktur ve öğrencilerimizde de olmaz.Olanları dışlarız!Ahlak defterinden sileriz .Biz şerefli ikincilikleri de böyle kazandık !

Beşiktaş için üç gün sonra lig de zor rakiple puan  savaşına girmek tabii ki zordu .Futbol ömrümün üçte birinde emek verdiğim her iki kulüp şimdi çok farklı zenginliklerle sahada ve tribünlerde var iken geçmişin altın sayfalarını bilmeyen gençlere hatıra olsun diye böyle ara sıra satırlarıma yaşanmışlıkları sokuyorum.Gerisini duymak yerine ellerindeki teknolojik olanaklardan ve satırlarımızdan yararlanarak çıkarsınlar isterim .Tarihlerini bilmek zorundalar! Kirli futbola dur demeye devam eden kişilere sahip çıksınlar.Gurur duysunlar .İşte böyle bir süreçte Beşiktaş yine şampiyonluk ve Avrupada ses getirecek bir atılımda .

İki bek G.Gönül ve Adriano müthiş oynuyorlar .Marcello ile defans  daha güvencede Atiba bu kadar enerjiyi nasıl muhafaza ediyor diye düşünmek lazım .Fabri müthiş kaleci ..Yani Beşiktaş fizik ve taktik gerçeklere çok bağlı disiplinli flaş Antalyasprdan 1 puan aldı kaybetmedi .Orada Rıza Çalımbay,Cengiz ve Kenan hocaları ,hatta Bülent Albayrak'a kızmak değil alkışlamak gerekli.İşlerini ciddi yapan futbol adamlarını bizim kulübümüz yetiştirdi ne güzel!

Bir kaç etkisiz atak ve orta alan boğuşması sonucu kısır doksan dakika bana göre beklenen ve sonucu ile de şaşırtmayan bir oyundu.

Bizim en kötü yanımız sadece kendimizi düşünmek ve rakibi küçümsemek oluyor.Futbol bir oyun ve mücadele her sonuca da açık .Devamlılık öyle kolay bir şey değil .Baş öğretmen erken gol bulup sonra o skoru korumak adına bir sistem ve kadro ile oynattı takımı .Belki tersi de olabilirdi ama o öyle düşünmüş!Rotasyon yapmamış.

Gelecek karşılaşmalarda farklı da düşünecektir .Necip son yarım saatlere pençesini geçiren saf Kartal olurken  kazanılan puanın ne kadar önemli olduğunu gelecekte konuşacağız kendisiyle sanırım .

Şimdi dinlenme ile kendimize gelip Aboubakara doksan dakika oyunda kalmayı öğreteceğiz.yoksa bir yerde yanarız.O da biz de üzülür ve geriye dönüş yapamayız!

Artık hakem filan mazeretlerini de konuşmaya gerek yok.Zaten eksik olmasın rakiplerimiz kolay puan kaybediyorlar ve biz de yolumuzdan şikayetçi değiliz .Keyfimizi bozmayalım .Hedef Avrupa kupası olsun..Anlatabildiysem nokta!

YORUM EKLE