Beck’leyip vurdu

Yeni Yüzyıl gazetesi yazarı Atakan Kurt kaleme aldı.

FUTBOL 01.02.2016 - 12:09 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 ZIRAAT Türkiye Kupası maçlarını genelde ciddiye almayan ve motive olmakta zorlanan Beşiktaş; ligin ikinci yarısında henüz Süper Lig maçı oynamaması ve son oynadığı 3 karşılaşmada galibiyet elde edememesi nedeniyle 90 dakika boyunca iştahlı ve etkili oynadı. Kapanan ve savunma yapan takımları açmakta zorlanan Beşiktaş Bucaspor’a karşı da ilk golü bulana kadar zor anlar yaşadı . Maçın büyük bölümünde tek kale oynayan siyah-beyazlılar ancak 3 net pozisyon bulabildi. İkinci 45 dakikaya Olcay’ın yerine başlayan Frei takıma hareket getirdi.
Sosa ve Gökhan Töre 90 dakika boyunca fazlasıyla istekliydi. Gomez arkadaşlarına boş alanlar yaratsa da etkisiz bir futbol ortaya koydu. Defans bekleri İsmail ve Beck ne zaman ataklara katılsa siyah-beyazlılar daha fazla pozisyon buldu. Beck bir asist yaptı, bir de Frei’ye al da at dedi ancak genç oyuncu bu pozisyonu değerlendiremedi.

Herkes yeni transferler Boyko ve Alexis’in 11’de olmasını bekliyordu ancak Tolga ve Ersan da ortaya koydukları performansla taraftarları mutlu etti.

Bucaspor’u mağlup edip kupa dışına iten siyah-beyazlılarda yeni transfer Boyko ve Tolga hem maç öncesi hem de sonrası taraftarları birlikte selamlayarak güzel bir görüntü ortaya çıkmasını sağladı.

Gecenin sonunda 3’lü cektirip taraftarı coşturan Boyko siyah-beyazlı renklere gönül verenleri evine mutlu bir şekilde gönderdi.