Beşiktaş’ın golleri harika. Hele ilk gol futbol dersi. Tolga, bir kalecinin oyunu doğru başlatmasının ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Sosa’nın duracağı yeri bilmesi, işin püf noktası. Forvet arkası oynayan bir oyuncu, top kapıldığında ilk pası alacak pozisyonda olmalı. Doğru yerde aldığı pası, Sosa mükemmel bir asistle taçlandırdı. Gomez’in topu kaleciden kurtarıp telaşa kapılmadan gol vuruşuyla bitirmesi de tam bir usta işi. İkinci golde de beceri var. Becerinin de kimde olduğu da malum. Jose Sosa’da.
Bu kaçıncı İsmail!


Gollerin dışında ilk yarıda tam bir hayal kırıklığı var. Kayserispor’un en çok orta yaptığı ve korner attığı maç. Kullandıkları kornerlerin hepsine de vurdular. Beşiktaş defansı ne alan ne de adam markajı yapıyor. Sadece seyrediyorlar. İsmail’in bozduğu bu kaçıncı ofsayt. Rakibin kullandığı kornerde top ceza sahası dışına çıkıyor. İsmail hâlâ direk dibinde. Bütün arkadaşların ceza sahasının dışına çıkıyorlar, sen neyi bekliyorsun İsmail? Ofansif yeteneğine laf yok. Ah bir de şu defansını geliştirebilsen.. 

Gökhan’ı seyretmek...


Top Gökhan’da iken rakibin kademe yapması doğal. Çünkü Gökhan’ı tek kişiyle durdurmak her zaman mümkün değil. Driplinglerini, zamanında yaptığı pasla süslediğinde pek keyifli oluyor. Adeta seyr-ü sefa.. Oyundan çıkmak zorunda kalması büyük şanssızlık.

Bravo Tolunay hoca


Kayserispor’un futbolu demode değil. Rakibi Beşiktaş olmasına rağmen modern futbolun gereğini yaptılar. Takım boyunu kısaltıp, çok oyuncuyla atak çabasındaydılar. Oğulcan ve Deniz gibi genç oyuncuları kazanmaya çalışmaları da çok cesurca. Çözümü yabancı transferlerde arayanlara inat, genç yeteneklerimize şans vermeleri takdiri fazlasıyla hak ediyor. Bravo Tolunay hoca.. Zor galibiyet. Ama çok önemli. Zorlu hafta öncesi bu moral Kartal’a iyi gelecek..