Bazıları da Bilic’in Yanında

Beşiktaş Yönetimi, Tottenham maçını düşünerek eleştiriden kaçındı.

FUTBOL 29.09.2014 - 03:37 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Siyah-beyazlı yöneticilerden bazıları, Olcay Şahan’ı her maçta oyundan çıkarması, antrenmanların en iyilerinden olan Kerim’i sürekli yedek bırakması ve beklerde yaptığı garip rotasyonlar nedeniyle eleştirdikleri Bilic hakkında konuşmayacak, UEFA Avrupa Ligi performansına bakarak karar verecek.

Beşiktaş’a ilk geldiği sezon, ligin ilk dört haftasında dörte dört yaparak fırtına gibi esen Slaven Bilic, artık siyah - beyazlı yönetimde fikir ayrılığı yarattı. Geçen sene bu zamanlarda 12 puanı olan, şimdi ise 8 puanla yetinmek zorunda kalan Hırvat teknik adamın oynattığı futboldan memnun kalmayan yöneticiler, yeni kontrata sıcak bakmıyor.

Hafta içinde İngiltere’de Tottenham Hotspurs ile kritik bir Avrupa sınavına çıkılacak olması nedeniyle, bu konuda sessiz kalan, ancak kendi aralarında durum değerlendirmesi yapan bazı yöneticiler, özellikle oynanan futboldan memnun kalmadı. Geçtiğimiz sezonu stat ve maddi imkansızlıklara bağlayan ve bu nedenle Bilic’i eleştirmeyen bu yöneticiler, bu sene ise stat, boş tribünler ve zemin gibi olumsuz koşulları bir kenara bırakarak Bilic’in kredisini konuşmaya başladı.

Bazıları da Bilic’in yanında

Her an ne yapacağı belli olmayan Olcay Şahan’ın neredeyse her maçta oyundan çıkarılması, sezon öncesi kampının, Feyenoord maçlarının ve tüm antrenmanların en iyilerinden olan Kerim’in sürekli yedek kalması, sağ ve sol beklerdeki garip rotasyonları eleştiren yöneticiler, kötü gidişatın sürmesi durumunda sesini yükseltecek.

Beşiktaş’ta, Bilic’i kendi aralarında olumsuz eleştiren yöneticilerin varlığının yanı sıra, şu aşamada takıma sahip çıkılması gerektiğini söyleyen yöneticiler ise kötü futbolu Bilic’e değil stada bağladı. Zemin şartları ve tribünlerin boş olması nedeniyle takımın kötü oynadığını dile getiren yöneticilerin, ne olursa olsun Bilic ile sezon sonuna kadar devam edilmesi gerektiğini Atatürk Olimpiyat Stadı’nın localarında dile getirdiler.

 

Milliyet