Tadımlıktır bayram şekeri. Bulunduğunuz yerde ağzınızdan tatlı kelimeler çıksın ister adeta..

Uzun zamandır dostlar neden suskun kaldığımı soruyorlar sürekli. Beni artık bıktıran geçmişten bu yana futbol adına verilen doğru mücadele terk edilince karşıt olmamızı istediler doğrularımıza duyarsız kalanlar!

Anlık  ve skor toplumu olan bir tribün yaratıldı! Yahu futbolda varmıyız ve neredeyiz? Ölçülerimiz çok net iken biraz düşünsek neden buralardayız, diye olmaz mı?

Bu ülkede atı alıp Üsküdar'ı geçenler hep anlık başarılara takılı duruyorlar!

Futbol ekonomisi bitti! Artık yine kulüplere sahip çıkacak zengin aranıyor ama onlar da düşünüyorlar!

Çünkü bu salgın nasıl atlatılacak?

Kimi ön yargı ile yok edilip ağzınla kuş tutsa unutturuluyor veya kadro dışında tutuluyor. On dakikada kendini kanıtlayanlara hak verip tam sahiplenirken bir anda uçuveriyor gidiyor ve bu başarı gibi gösteriliyor.

Bazen bir forveti olmayanların, bazılarında da beş santrforu olanların ortalıkta manşet olduğu beyin yıkama ve gündem değiştirme sonuçlarına takılı kaldık!

Futbolu yeni ve oynamamış ama biraz fizik, biraz da kimya karışımı destek güçlerin elinde parlayanlar var!

Beni en çok şaşırtan Beşiktaş futbol devrimine karşı duyarsızlık üzmüştür. Aslında ülkenin sorunudur bu. Karşı kaleye gitmeyen orta alanda top çeviren ve pozisyonu olmayana karşı kalecinin dinlendiği karşılaşma sonucu havalara uçurulan takımlar var! Son zamanlarda neticeye değil; Haticeye bakanları yaratmaya başladık. Kimilerine ve bazende tersini hatırlıyoruz!

Buz üstünde kaydırmaca sürecindeyiz.

Biraz daha tepe taklak olmamız gerekecek anlaşılan. Emekli yaşlı futbolcularla 60 dakikayı zor getiren tempo ile maçların sürecini mi kısaltsak acaba?

Şaka bir yana artık gerçeklere dönüp acil gençlerimize sarılmamız ve doğru futbol ile ülkemizi iyi temsil etmemiz şart.

Biz yanlış anladık futbolda eğitimi. Futbolcudan çok teknik adam yarattık ve kaliteye, eğiticilik vasfı ile imkanına önem vermedik!

İşler paraya dayanınca hep aynı tablo!

Biliyorum bu bayramda sizlere yine şeker sunamadım!

Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın ve Beşiktaş'ın 90 dakikaları bizi biraz şaşırttı.

Almanya misali dünya kupasında koşmayan takımların Neymar, Messi, Suarez, Ronaldo gibi yıldızlarının iflasını ve takım oyununa karşı yeterli olmadığını unuttuk.

Sadece VAR ile oynaşıyoruz. Sonuçta kararı kim veriyor yine. İnsan! Yani maçı yöneten hakem!

O halde bırakın futbolun yakasını yanlış ve doğrularının heyecan ile devam etsin! Ben en çok yenilen Beşiktaş'ın tur atladığı maçta, son saniyede neredeyse uçacakları 90 dakikaya takılı kaldım.!

Oysa galibiyet dışı her sonuç bizi  üzerdi!

"Demek bu kadar değişmiş futbol dünyası ve ben çok geri kalmışım!" dedim kendime!

Siz ne dersiniz?

Adnan Dinçer / Kartal Bakışı