50 bine yakın taraftar Vodafone Arena’ya koştu. Beşiktaş-Bursaspor maçı nefes kesti. Birbirinden güzel 5 gol oldu. Ama Batı medyası, haberi 15-20 dakika süren polis müdahalesine ayırdı. Türkiye düşmanlığı sınır tanımadı.

 Tam 1065 gün sonra kapılarını Beşiktaş-Bursaspor maçı ile açan Vodafone Arena'nın açılışı, Batı basınında farklı bir şekilde yer aldı. Türkiye aleyhine her alanda olumsuz haber yapmayı alışkanlık haline getiren gazeteler, dün de çirkin yüzlerini bir kez daha gösterdiler. Sadece Beşiktaşlı taraftarların değil Türkiye'de pek çok sporseverin de açılışını merakla beklediği Vodafone Arena'nın ilk günü bayram gibiydi.


Taraftarlar tarihi açılışa tanıklık etmek için günlerce bilet bulmak için büyük çaba harcadı. Süper Lig'de şampiyonluk yaşamış iki ekibin mücadelesi de nefesleri kesti. Maç boyu tempo hiç düşmedi, birbirinden güzel 5 gol fileleri havalandırdı. ABD'nin Fox Sport, Alman Bild ve Spiegel, İngiliz Daily Mail, Hollanda'dan Nos ve De Telegraaf ise bu müthiş günü, "Beşiktaş'ın yeni stadına gazlı açılış" türü anonslarla verip, güzel olan şeyleri ise 'es' geçtiler. Bahsi geçen olaylar, maçtan önce stadın önünde 15-20 dakika sürmüştü. Bileti olmayan kişilerin uzaklaştırılması sırasında polis arama noktalarındaki bariyerleri zorlayan kişileri gaz kullanarak dağıtmıştı.


KAYNAK:SABAH