Yarışta Biz de Varız

Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Kunter, "Takımımızın üst sıralara çıkacağını bekliyordum, şampiyonluk yarışında biz de varız" dedi.

BASKETBOL 08.05.2014, 14:01
Yarışta Biz de Varız

Beko Basketbol Ligi'nde Anadolu Efes'i 14 sayı farkla 71-57 yenen veaverajla dördüncü sıraya kadar yükselen Beşiktaş İntegral Forex'debasketbol genel direktörü Erman Kunter, yükselişin kendisi için sürprizolmadığını bildirdi.


Kunter, ligin ilk yarısında play-off sıralamasına bile girmektezorlanan ancak ikinci yarıda seri galibiyetlerle yukarılara doğrutırmanan takımının şampiyonluk yarışında da iddialı olduğunu dilegetirdi. Sezon başında istenen sonuçların gelmemesi nedeniyle birsabırsızlık yaşandığına dikkati çeken Erman Kunter, "Ben takımımızın üstsıralara çıkacağını bekliyordum" dedi.

Aynı şekilde devam etmeyiplanladıklarını vurgulayan siyah-beyazlı takımın yöneticisi, "Eldeettiğimiz sonuç sürpriz değil. İyi bir konumdayız. Dördüncülüklealtıncılık arasında bir pozisyon alacağımızı tahmin ediyorum. En iyisonuç dördüncülük olur. Kötü sonuç ise altıncılıkta kalmamız olur.Takımın çıkışı devam ederse play-off'ta iddialı takımlardan biri oluruz.Şampiyonluk yarışında biz de varız" diye konuştu.

Anadolu Efes maçı

KazandıklarıAnadolu Efes maçına değinen Kunter, zaman zaman düşüş yaşamalarınarağmen rakiplerini farklı bir skorla yenmesini bildiklerini ifade etti.Karşılaşma boyunca iyi oynadıklarını vurgulayan Erman Kunter, sözlerinişöyle sürdürdü: "Maç içinde inişler çıkışlar oluyor. Özellikle üçüncü vedördüncü çeyreklerin başında iyi savunma yaptık. Bu takımın direncinigösteriyor. Anadolu Efes gibi bir takımı 57 sayıda tutmak önemli.Takımda herkesten katkı almaya başladık. Daha önce bir oyuncu ön planaçıkarken diğerleri geride kalıyordu. Bu sorunu da aştık. 71 sayı attıkve beş oyuncumuz çift haneli skorlara ulaştı."

Sezonun ilkyarısında yaşadıkları sakatlık sıkıntılarından dolayı istediklerisonuçları alamadıkların kaydeden Kunter, "Fenerbahçe Ülker'i de ikinciyarıda yenebilirdik. Şansız şekilde kaçırdığımız bir iki maç var.Kazansaydık daha üst sıralarda yer alabilirdik" ifadelerini kullandı.

"Play-off'ta kiminle eşleşiriz hesabına girmiyoruz"

ErmanKunter, play-off mücadelesinde kiminle eşleşecekleri yönünde hesaplarıniçinde olmadıklarını söyledi. Önlerinde beş maçın kaldığını ve hepsinikazanmak için sahaya çıkacaklarını anlatan siyah-beyazlı takımınidarecisi, "Beşiktaş basketbol takımı böyle hesapların içinde olmaz.Beşiktaş önündeki tüm maçları kazanır. Bizim eşleşme diye bir hesabımızyok. Kazanabileceğimiz kadar kazanıp en iyi yerde normal sezonutamamlamak istiyoruz. Şu ana dek sadece Fenerbahçe Ülker'e iki kereyenildik. Henüz Banvit ile oynamadık. Onları yenersek tüm takımları enaz bir kez yenmiş olacağız" diye konuştu.

Kunter, başantrenörAhmet Kandemir ve yardımcıları arasında güzel bir uyumun sağlandığını veteknik heyetle oyuncular arasında bağların da güçlendiğini sözlerineekledi.

Yorumlar (0)