“Sezona Kötü Başladığımızdan''

Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, Beko Basketbol Ligi'nde sezona kötü başlamalarından dolayı sıralamada ilk 3'te yer almalarının zor gözüktüğünü ancak normal sezondaki performanslarının play-off için kendilerini ümitlendirdiğini söyledi.

BASKETBOL 21.03.2014, 14:54
“Sezona Kötü Başladığımızdan''

Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, BekoBasketbol Ligi'nde sezona kötü başlamalarından dolayı sıralamada ilk3'te yer almalarının zor gözüktüğünü ancak normal sezondakiperformanslarının play-off için kendilerini ümitlendirdiğini söyledi.

Kunter, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımın son maçlardabaşarılı sonuçlara imza attığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Her şey iyi gidiyor. ULEB Avrupa Kupası'nda son maçta beklemediğimizsonuç aldık. Ligde fikstür avantajımız var. Derbi maçlarının birbölümünü oynadık. Galatasaray Liv Hospital, Fenerbahçe Ülker ve PınarKarşıyaka ile karşılaştık. Sezona kötü başladığımızdan dolayı ilk 3'egirmemiz zor gözüküyor. Dört ile altıncı sırada bitirecekmişiz gibigözüküyor. Ama normal sezonda gösterdiğimiz performans biziümitlendiriyor. Play-off'ta kiminle eşleşirsek eşleşelim başa başoynayacağız."

Ligde yarın Olin Edirne'yi konuk edeceklerini hatırlatan ErmanKunter, "Lofton gribal enfeksiyon geçirdi. Yarın yüzde 100 performansveremeyebilir. Bajramovic'in sakatlığı düzeliyor. Rakibimizi yenmekistiyoruz. Ligin ikinci yarısında yakaladığımız seriyi sürdürmeyihedefliyoruz" diye konuştu.

ABD'deki araştırmaları

Geçtiğimiz günlerde ABD'de oyuncu arayışlarında bulunan Kunter, burada ilginç oyuncular tespit ettiklerini dile getirdi.

Gelecek sezonun hazırlığına başladıklarını vurgulayan siyah-beyazlı takımın yetkilisi, şunları söyledi:

"ABD'de üç ilginç oyuncu gördük. Federasyon yabancı oyuncu sayısıkonusunda değişiklik yapacak gibi gözüküyor. Kulüplerin genel havası busayının artması yönünde. Bu netleşirse ona göre hareket edeceğiz. Gençoyuncu bakıyoruz. ABD'de bir kamp daha var. Bu kampı İstanbul'dan takipedeceğiz. Sezon başında bu yöntemle Iverson ve Broekhoff'u bulmuştuk.Yabancı oyuncu sayısında değişiklik olmazsa biraz daha tecrübelioyunculara bakacağız. Ancak mutlaka takip ettiğimiz oyunculardan biriniveya ikisini takıma katmaya çalışacağız."

Oyuncu araştırmasının yanı sıra izleme ekipleri kurduklarını kaydedenErman Kunter, "ABD'de izleme komitesi oluşturma çalışması da yaptık.Oyuncuyu sürekli çıplak gözle izlemek, davranışlarını analiz etmek çokdaha avantaj sağlıyor. Avrupa'da da doğu ve batı kısmında buna benzerçalışma yapmayı planlıyoruz. Ayrıca eski Yugoslavya ülkeleri bazındaprojelerimiz olacak" diyerek sözlerini tamamladı.

Loading...
Yorumlar (0)