'Savaşa Gitmiyoruz'

Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, Beko Basketbol Ligi çeyrek final serisinde Galatasaray Liv Hospital ile yarın oynayacakları üçüncü ve son maçın hakem üçlüsünü, zayıf bulduklarını söyledi.

'Savaşa Gitmiyoruz'

Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, BekoBasketbol Ligi çeyrek final serisinde Galatasaray Liv Hospital ile yarınoynayacakları üçüncü ve son maçın hakem üçlüsünü, zayıf bulduklarınısöyledi.

Erman Kunter yaptığı açıklamada, bu seviyedeki maçlarıyönetecek hakemlerin etki altında kalmayacak isimlerden seçilmesigerektiğini kaydederek, "Hakemlerimiz, genel olarak play-off serisindeiyi iş çıkarıyorlar fakat Galatasaray Liv Hospital ile yarınoynayacağımız maçı yönetecek hakem üçlüsünü biraz zayıf gördük.Karşılaşmayı daha tecrübeli, etki altında kalmayacak isimleryönetmeliydi. Maçlara, verilecek yanlış kararlarla kesinlikle gölgedüşürülmemeli" diye konuştu.

Turu geçmek için sonuna kadar mücadele edeceklerini dile getirenKunter, sarı-kırmızılı takımla seride daha önce oynanan iki karşılaşmadada skorun son topla belirlendiğine dikkat çekerek, sözlerini şöylesürdürdü:


"Deplasmanda kazandığımız ve evimizde kaybettiğimiz iki maçta dagördük ki her iki takım da birbirini yenebilecek güçte. Başa baş geçeniki mücadelenin ardından seride durum 1-1 oldu ve bu iki mücadelede deskoru son toplar belirledi. Şu anki tabloda Beşiktaş İntegral Forexolarak, saha avantajını kaybetmiş gibi görünüyoruz ama bu duruma rağmenbir üst tura yükselmek için gereken tüm mücadeleyi sergileyeceğiz.Umarım her şey planladığımız gibi gider. En büyük temennimiz, maçın sahaiçinde sonuçlanması, hakemlerin hassas bir yönetim göstermesi vetaraftarların herhangi bir taşkınlığa sebebiyet vermemesi. Sonuçta birbasketbol maçı ve dünyanın sonu değil. Savaşa gitmiyoruz."

"Seyirci baskısının bazen ters teptiği de ortada"


Taraftar desteğinin bu tip kritik maçlar öncesi çok önemli olduğunufakat bazı koşullarda gereksiz baskıya sebebiyet verdiğini anlatan ErmanKunter, "Seyirci desteği basketbolda son derece önemli. Son maçı rakipsahada oynayacak olmak tabii ki dezavantaj fakat seyirci baskısınınbazen ters teptiği de ortada. Örneğin, kaybettiğimiz ikinci maçta,taraftar baskısı yüzünden faul atışlarında isabet kaydedemedik.Görüldüğü üzere taraftarlar, kendi takımlarını kötü deetkileyebiliyorlar. Bu seviyedeki takımlar, her şeye rağmen tümbaskıları kaldırabilmeli. Sonuçta son maç ve sadece saha içini,kazanmayı düşünüp, yeri geldiğinde tribünlere kulak tıkamayı bilmeliyiz"ifadelerini kullandı.

Son olarak, siyah-beyazlı takımın son durumuna da değinen deneyimlibasketbol adamı, "Oyuncularımızın moral ve motivasyonu son derece iyi.Zorlu bir rakiple oynayacaklarının ve karşılaşmanın önemininbilincindeler. Hepsi kazanmak ve bir üst tura çıkmak istiyor. Daha öncede ifade ettiğim gibi yaşanacaklar spor ruhuna uygun olmalı. Elenentaraf dünyaları kaybetmeyecek. Bu tip maçlar şölen şeklinde geçmeli.Tribünler hadise çıkarmak yerine, bu şölenin mimarı olmalı" diyekonuştu.

YORUM EKLE