Lofton Beşiktaş'a Yetmedi

Beşiktaş İntegral Forex Takımımız, EuroCup 2. Tur P Grubu 4. maçında konuk ettiği Cedevita Zagreb’e 58-55 yenildi.

BASKETBOL 19.08.2015, 11:55
192
Lofton Beşiktaş'a Yetmedi
Beşiktaş İntegral Arena’da oynanan karşılaşmayı Basketbol Şubemizden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Özköse ve Basketbol Genel Direktörümüz Erman Kunter tribünden takip etti.

 

Siyah-beyazlılarımız karşılaşmaya; Colton Iverson, Caner Topaloğlu, Muratcan Güler, Doron Perkins ve Tomislav Ruziç beşiyle başladı.

 

Takımımız, karşılaşmanın ilk dakikası skor üretemedi. Çeyrekteki ilk sayısını Iverson’un pota altından bulduğu basketle kazanan ekibimiz, Muratcan Güler’in basketiyle de ilk 2 dakika sonunda 3-2 öne geçti. Karşılıklı basketler devam eden çeyrekte faul çizgisinden skor bulan siyah-beyazlılarımız, Lofton’un hücumda skor üretmesiyle ilk bölümü 15-12 önde tamamladı.

 

İkinci çeyreğe tutuk başlayan takımımız, ilk 6 dakika skor üretemedi. Savunmada açıklar veren ve hücumda organize olamayan siyah-beyazlılarımız, ilk yarıda son 4 dakikaya 25-15 geride girdi. Ekibimiz, bu çeyrekteki ilk basketini Iverson’un elinden kazandı. Kalan sürede Lofton ve Iverson ile basketler bulan siyah-beyazlılarımız, öne geçme fırsatlarını değerlendiremedi ve soyunma odasına 35-27 geride girdi.  

 

Karşılaşmanın ikinci yarısına takımımız; Doron Perkins, Ryan Broekhoff, Tomislav Ruziç, Colton Iverson ve Chris Lofton beşiyle çıktı.

 

Üçüncü çeyrekteki ilk sayısını takımımız, Iverson’un faul çizgisinden bulduğu basketle kazandı. Skor üretmekte zorluk çeken ekibimiz, çeyrekte ilk 4 dakikayı 39-28 geride geçti. Karşılıklı basketlerle devam eden çeyrekte Ruziç ve Broekhoff ile sayılar bulan siyah-beyazlılarımız, son 3 dakikaya 42-34 geride girdi. Kısa mesafeden Ruziç’in bulduğu basketler takımımız, çeyrekte son 2 dakikaya girilirken farkı 4’ya indirdi(42-38). Muratcan Güler’in serbest atışları sayıya çervirmesiyle fark 2’ye indi(42-40). Kalan sürede öne geçmeyi başaramayan siyah-beyazlılarımız, bu çeyreği 44-42 geride tamamladı.


 

Son çeyreğe takımımız, Muratcan Güler’in 3 sayılık basketiyle başladı ve karşılaşmada 45-44 öne geçti. Bu dakikadan sonra hücumda top paylaşımlarında sıkıntılar yaşayan siyah-beyazlılarımız, karşılaşmada son 7 dakikaya 48-45 geride girdi. Perkins’in 3 sayılık basketiyle bitime 6 dakika kala skora eşitlik geldi(48-48). Hücumlarda çembere takılan takımımız, rakibinin dış atışlarına karşılık vermekte zorlandı ve son 2.30 dakikaya 57-51 geride girdi. Çekişmeli geçen son bölümde bitime 48.2 saniye kala ekibimiz, Lofton’un 3 sayılık basketiyle farkı 2’ye indirdi(57-55). Kalan sürede öne geçemeyen takımımız, karşılaşmadan 58-55 mağlup ayrıldı.


 

Karşılaşmada en skorer olan oyuncumuz, 11 sayıyla oynayan Chris Lofton olurken onu; 10’ar sayıyla Ryan Broekhoff ve Colton Iverson takip etti. 9 sayıyla Muratcan Güler ve 7 sayıyla da Doron Perkins skora katkı veren isimler oldu. 
Yorumlar (0)