'Kartal Yaralı'

Beşiktaş İntegral Forex , BBL’nin 13. haftasında karşılaştığı Tofaş’a 76-74 yenildi.

BASKETBOL 19.08.2015, 11:55
142
'Kartal Yaralı'

Karşılaşmayı Basketbol Şubemizden SorumluYönetim Kurulu Üyemiz Hakan Özköse ve Basketbol Genel Direktör ErmanKunter tribünden takip etti.


 
Bursa Atatürk Spor Salonu’ndaoynanan karşılaşmaya takımımız; Mehmet Yağmur, Tomislav Ruziç, ChrisLofton, Caner Topaloğlu ve Colton Iverson beşiyle başladı.
 


Takımımız, karşılaşmadaki ilk sayılarını Iverson’un pota altındanbulduğu basketle kazandı. Çeyrekte ilk 2 dakika ekibimizin 5-2üstünlüğüyle geçildi. Bu bölümde art arda basketler bulansiyah-beyazlılarımız, skoru 9-2’ye getirdi. Ruziç ve Lofton ile dışşutlarda başarılı olan takımımız, savunmada da rakibine oranla etkilibir performans sergiledi. Çeyreğin son dakikalarında hücumlarda çemberetakılan ve farkı açamayan ekibimiz, ilk bölümü 15-11 önde tamamladı.


 
Karşılaşmanın ikinci çeyreğine Muratcan Güler ve Ruziç ile art ardabulduğu basketlerle başlayan takımımız, skoru 24-16’ya getirdi. Kısa birsüre oyunun kontrolünü rakibine kaptıran ve savunmada açıklar verensiyah-beyazlılarımız, farkın erimesine engel olamadı ve ilk yarıda son 5dakikaya 26-22 üstünlükle girdi. Hücumlarda skor üretmekte zorlanantakımımız, ilk yarıda son 3 dakikaya 27-26 önde girdi. Karşılıklıbasketlerle devam eden çeyrekte son 1 dakikaya ekibimiz, Breokhoff’unbasketiyle 31-30 üstünlükle girdi. Kalan sürede de üstünlüğünü sürdürentakımımız, soyunma odasına 33-30 önde girdi. 


 
Karşılaşmanınikinci yarısına takımımız; Mehmet Yağmur, Caner Topaloğlu, Chris Lofton,Colton Iverson ve Tormislav Ruziç beşiyle çıktı.


 
Üçüncüçeyreğin ilk dakikasında skor üretemeyen takımımız, bu bölümdeki ilksayısını Muratcan Güler’in faul çizgisinden bulduğu basketle kazandı.Hücumdaki top paylaşımlarında sorunlar yaşayan ve potaya gitmektezorlanan ekibimiz, çeyrekte 4 dakika sonunda 41-35 geriye düştü. Alınanmoladan sonra hareketlenen siyah-beyazlılarımız, art arda bulduğubasketlerle çeyrekte son 3.5 dakikaya girilirken skoru eşitledi (43-43).Karşılıklı basketlerle devam eden çeyrekte son 1 dakikaya takımımız,51-50 geride girdi. Öne geçme fırsatlarını değerlendiremeyensiyah-beyazlılarımız, bu bölümü 53-52 geride tamamladı.
 Sonçeyreğe takımımız, Breokhoff’un 3 sayılık basketiyle başladı(55-53).Lofton’un 3 sayılık basketiyle hücumdaki etkinliğini sürdürensiyah-beyazlılarımız, çeyrekte 2 dakika sonunda 4 farkla üstün durumageldi(58-54). Top paylaşımlarında sıkıntılar yaşayan ve boyalı alandakiüstünlüğünü rakibine kaptıran takımımız, son 6 dakikaya 61-58 geridegirdi. Muratcan Güler’in 3 sayılık basketiyle skoru eşitleyen (61-61)siyah-beyazlılarımız, Breokhoff’un 3 sayılık basketiyle de bitime 4dakika kala 64-61 öne geçti. Ruziç ile rakip pota altını etkilikullanmaya başlayan ekibimiz, son 3 dakikaya 66-63 önde girdi. Savunmakaptığı toplar sonrası hızlı hücumlardan sayılar bulan takımımız, son 1dakikaya 70-66 üstünlükle girdi. Kalan sürede üstünlüğünü korumayıbaşaramayan takımımız, karşılaşmadan 76-74 mağlup ayrıldı.  
 
Karşılaşmadaen skorer olan oyuncumuz 18 sayıyla y Ryan Breokhoff olurken onu; 16sayıyla Tomislav Ruziç ve 14 sayıyla Chris Lofton takip  etti. 

Yorumlar (0)