Kartal Evinde Uçtu!

Beşiktaş İntegral Forex, BBL’nin 21. haftasında karşılaştığı Uşak Sportif’i 85-80 yendi.

BASKETBOL 19.08.2015, 11:55
116
Kartal Evinde Uçtu!

Beşiktaş İntegral Arena’da oynanan karşılaşmayı Başkan Fikret Orman,Basketbol Şubemizden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Özkösetribünden takip etti.
 
Beşiktaş; Kenan Bajramovic, Colton Iverson, Caner Topaloğlu, Muratcan Güler ve Doron Perkins ilk beşiyle başladı.
 
Karşılaşmadaki ilk sayılarını takımımız, Colton Iverson’un potaaltından bulduğu basketle kazandı. Bu çeyreğe kötü başlayan ve savunmadasıkıntılar yaşayan siyah-beyazlılarımız, oyunun kontrolünü rakibinekaptırdı. Rakibinin dış şutlarına karşılık vermekte zorlanan takımımız,bu çeyreği 29-13 geride tamamladı.
 
İkinci çeyreğe tutukbaşlayan takımımız, ilk 3 dakika skor üretemedi. Bu çeyrekteki ilksayılarını ekibimiz, Chris Lofton’un elinden kazandı. Chris Lofton ileskor üretmeye devam eden ve savunma direncini güçlendirensiyah-beyazlılarımız, ilk yarının bitimine 2 dakika kala farkı 10’aindirdi(37-27). Kalan sürede Caner Topaloğlu ile art arda basketlerbulan ve farkı eriten takımımız, soyunma odasına 5 sayı geridegirdi(40-35). 

 
Karşılaşmanın ikinci yarısına takımımız; MuratcanGüler, Doron Perkins, Caner Topaloğlu, Colton Iverson ve Chris Loftonbeşiyle başladı.
 
Üçüncü çeyrekteki ilk sayılarını takımımız,Doron Perkins’in pota altından bulduğu basketle kazandı. Chris Loftonile hücumda etkili olan siyah-beyazlılarımız, farkı 4’e indirdi(44-40).Rakibinin dış atışlarına karşılık vermekte zorlanan ekibimiz, farkıntekrar açılmasını engelleyemedi ve çeyrekte son 5 dakikaya 52-40 geridegirdi. Savunmada rakibini durduramayan ve faul çizgisine gelmesine nedenolan siyah-beyazlılarımız, çeyrekte son 3 dakikaya 62-47 geride girdi.Chris Lofton’un hücumdaki başarılı performansıyla kalan sürede farkıeriten takımımız, bu bölümü 64-53 geride tamamladı.
 
Sonbölümdeki ilk sayılarını takımımız, Caner Topaloğlu’nun turnikedenbulduğu basketle kazandı. Karşılıklı basketlerle devam eden çeyrekte son5 dakikaya siyah-beyazlılarımız, 74-64 geride girdi. Savunmda direnciniarttıran ve kaptığı topları baskete çeviren ekibimiz, son 4.30 dakikayagirilirken farkı 8’e indirdi(74-66). Mehmet Yağmur’un hücumdakihareketli oyunuyla takımımız, farkı son 2 dakikaya girilirken 5’eindirdi(76-71). Mehmet Yağmur ile sayılar bulmaya devam eden ekibimiz,bitime 1.14 dakika kala farkı 2’ye indirdi(78-76). Mehmet Yağmur’unmuhteşem oyunuyla son dakika içinde 81-78 öne geçensiyah-beyazlılarımız, karşılaşmadan 85-80 galip ayrıldı.
 
Karşılaşmada en skorer olan oyuncumuz, 23 sayıyla oynayan Mehmet Yağmur olurken onu; 14 sayıyla Chris Lofton takip etti. 

Yorumlar (0)