Beşiktaş'tan play-off'a dev adım!

Beşiktaş İntegral Forex Takımımız, Türkiye Basketbol Ligi 28. haftasında Torku Konyaspor Basket’i ağırladı. Ekibimiz Torku Konyaspor Basket'i 84-74 yendi.

BASKETBOL 26.04.2015, 18:17
1362
Beşiktaş'tan play-off'a dev adım!

Beşiktaş İntegral Arena’da oynanan karşılaşmaya siyah-beyazlılarımız; Scottie Reynolds, Engin Atsür, Ryan Broekhoff, Jajuan Johnson, Hilton Armstrong ilk beşiyle başladı.

Karşılaşmadaki ilk sayılarımız Jajuan Johnson’ın alçak post oyunu sonrasında geldi. Mücadeleye Torku Konyaspor Basket pota altında etkili başladı ve bu bölgeden skor üretti. Ekibimiz oyunun başında hücumda organize olamadı ve basit top kayıpları yaptı. İlk çeyrekte ilk üç dakika geride kalırken rakibimizin 8-2’lik üstünlüğü vardı. Çeyreğin ilk bölümünde takımımız oldukça düşük bir yüzdeyle hücum etti ve skor üretmekte bir hayli zorlandı. Çeyreğin son bölümünde tempoyu iyi ayarlayan Torku Konyaspor Basket skor olarak öne fırladı. Oyunun bu bölümünde devreye giren isim Kenan Bajramovic oldu ve ekibimizi hücumda sürükledi. Rakibimiz ilk çeyreği 24-12 önde tamamladı.

Siyah-beyazlılarımız ikinci çeyreğe savunmada daha dirençli girdi. Bu çeyrekteki ilk sayılarımız Ryan Broekhoff’un orta mesafe şutu sonrasında geldi. Torku Konyaspor Basket ikinci çeyreğin başında Hakim Warrick’in bire birleri sonucunda skor üretmeye devam etti. İkinci çeyrekte ilk üç dakika geride kalırken rakibimizin 28-19’luk üstünlüğü vardı. Ekibimiz ikinci çeyrek itibariyle de hücumda tutuktu ve akıcı bir oyun sergileyemedi. Özellikle gard rotasyonumuzdaki oyunculardan verim alamadık. İkinci çeyreğin son bölümünde Torku Konyaspor Basket ritim kaybetti ve hücumdaki üretimleri durdu. Ekibimiz oyunun bu bölümünde Kenan Bajramovic’in katkısıyla oyuna tutundu ve sayı farkını 5’e kadar indirdi. İlk yarı Torku Konyaspor Basket’in 34-29 üstünlüğüyle tamamlandı.

Ekibimizde ilk yarı itibariyle; Kenan Bajramovic 14 sayı, 7 ribaund, 2 asistle oynadı.
 
Potanın Kartalları ikinci yarıya da maça başladığı ilk beşle girdi. İkinci yarıdaki ilk sayılarımız boyalı alandan Hilton Armstrong ile geldi. Üçüncü çeyreğe daha tempolu giren taraf ekibimiz oldu ve Hilton Armstrong’un eşleşme problemini pota altında çok doğru kullandı. Siyah-beyazlılarımız Armstrong’un arka arkaya bulduğu 9 sayı sonrasında öne geçmeyi başardı. Üçüncü çeyrekte ilk üç dakika geride kalırken ekibimizin 41-38’lik üstünlüğü mevcuttu. Çeyreğin sonuna doğru iki takımda alan savunmasına döndü ve savunmada baskıyı arttırmaya çalıştı. Oyunun bu bölümünde başa baş bir mücadele vardı. İki ekipte karşılıklı üç sayılık isabetler buldu. Çeyreğin sonunda Hilton Armstrong’la pota altındaki üstünlüğünü devam ettiren ekibimiz skor olarak önde kalmaya devam etti. Siyah-beyazlılarımız final periyoduna 56-55 önde girdi.

Final periyodundaki ilk sayılarımız Kenan Bajramovic’in alçak post oyunu sonrasında geldi. Dördüncü çeyreğe iyi giren taraf siyah-beyazlılarımız oldu. Dördüncü çeyreğin başında Kenan Bajramovic’in boyalı alan civarındaki etkinliğiyle sayı farkını arttırdık. Dördüncü çeyrekte ilk üç dakika geride kalırken 66-62’lik üstünlüğümüz vardı. Çeyreğin ortalarına gelinirken rakibimiz oyuna Troy De Vries ile tutunmaya çalıştı. Onun bulduğu zor dış atış isabetleri sonrasında Torku Konyaspor Basket oyunda kaldı. Karşılaşmanın son bölümünde rakibimiz alan savunmasına döndü. Alan savunmasına dönen rakibine karşı doğru hücum eden ekibimiz 7-0’lık bir seri yakaladı. Oyunun kırılma anını iyi oynayan ve hata yapmayan siyah-beyazlılarımız karşılaşmadan   84-74 galip ayrıldı.

Kenan Bayramovic 27 sayı, 10 ribaund, 2 asistle galibiyetin mimarı olurken, Hilton Armstrong ise 18 sayı, 3 ribaundla önemli bir katkı yaptı.

Yorumlar (2)
Tansu 5 yıl önce
Aman ne buyuk basari.Millet Avrupa Sampiyonluguna oynuyor. Bunlarin sevindigi seye bak. Iste gorun bu bizim ne kadar kuculdugumuzu gosterir!
hakan 5 yıl önce
Bu kadar dandik oyuncularla birakin play-off'u ligde kalmamiz bile basari. Fener Avrupa sampiyonluguna oynuyor biz paly-off'a girmeye calismaya. Yonetim zihniyeti farki.