Beşiktaş'tan G.Saray'a;

Basketbol Genel Direktörümüz Yiğiter Uluğ, Galatasaray Basketbol Şubesi Koordinatörü Murat Özyer'in medyada yer alan açıklamaları üzerine, internet sitemize şu açıklamayı yaptı:

Beşiktaş'tan G.Saray'a;

"Öncelikle bir ayrıntıyı gözden kaçırmamak lazım. Sevgili Murat Özyer, o gün maçta değildi. Sanırım çalışma arkadaşları konuyu kendisine yanlış aktarmış. Biz Galatasaray Odeabank'ın giydiği formaya değil, maçın zamanında başlamamış olmasına ve kuralların tanıdığı bekleme süresinin aşılmasına itiraz ettik. İtiraz dilekçemizi maç başladıktan sonra vermemizin nedeni budur. Galatasaraylı dostlar bize o gün sahaya parçalı forma ve siyah şortla çıkacaklarını söyleseler, biz de kolaylık gösterir, Abdi İpekçi'ye beyaz formalarımızla giderdik. Ne yazık ki, bir telefon etme zahmetinde bulunmadılar. Ev sahibi takıma formasını değiştirmesi gerektiğini söyleyen kişi, karşılaşmanın baş hakemi Ergin Sarı'ydı. Bizim bu konuya müdahil olmamız düşünülemez.

Her fırsatta kadın basketbolunda Türkiye'nin kaydettiği aşamayı vurguluyor, TKBL'nin Avrupa'nın en kaliteli liglerinden biri haline geldiğini söylüyoruz. Kuralların uygulanmadığı yerde kaliteli organizasyon olamaz. Galatasaray Odeabank, oynadığı Euroleague'de maça yedek forma getirmemek gibi bir tedbirsizlik yapabiliyor mu? Sahaya kafasına göre formayla çıkabiliyor mu?

Son Avrupa şampiyonunun kendi sahasındaki bir maçta iki takım forma bulundurmaması ve maçın gecikmesine yol açması, en hafif deyimle beceriksizlik ve işine saygısızlıktır. Biz sadece bunun altını çizmeye çalıştık. Derdimiz masada kazanmak değil. Öyle olsa, yönergede yazan 15 dakika bekleme süresi dolduğunda takımımızı soyunma odasına götürür, bir daha da sahaya dönmezdik.

Sevgili Özyer, formalara ve renklere biraz fazla takılmış. Hatta bir de geçen yıl oynadıkları Banvit maçından örnek vermiş. Gayet iyi hatırlıyorum, o maçta yine forma konusunda inat etmişler ve hakemler basiret gösteremeyince, iki takımın birbirine çok benzer renklerle oynadığı karşılaşmadan, televizyon başındaki binlerce izleyici hiçbir şey anlamamıştı. Sebep oldukları o rezaleti, bir de marifetmiş gibi tekrar hepimize hatırlatmalarına gerek yok. 

Beşiktaş olarak kuralların bize tanımış olduğunu itiraz hakkını kullandık, hepsi bu... Kararı Türkiye Basketbol Federasyonu verecek. Kabahatleri örtmek için laf kalabalığı yapmanın ve konuyu başka yerlere çekmenin anlamı yok.

Yiğiter Uluğ
Basketbol Genel Direktörü

YORUM EKLE
YORUMLAR
faruk OZTAS
faruk OZTAS - 4 yıl Önce

ya birakin bu isleri ben bir besiktasli olarak utaniyorum sizlerin bu tutumundan sizler neyin pesindesiniz hangi formayla oynarsa oynasin neticede yenilmisiz ayiptir bu yaptiginiz çingeneler gibisiniz hani yeri geldimi agzimizdan dùsùrmedigimiz su meshur basiktaslilik durusumuz nerede siz nelere tenezzùl ediyorsunuz ben bir besiktas taraftari olarak sizlerden utaniyorum yenilmekten degil bizim oyle puanlara ihtiyacimiz olmaz SEBA'nin zamaninda asla boyle birsey olamazdi uatanin utanin ayni galatararayli gibi haraket ediyorsunuz birakin artik yenildik daha neyin pesindesiniz sizler yeter artik bizleri daha fazla utandirmayin bizleri..!

ertuğrul
ertuğrul - 4 yıl Önce

Faruk Öztaş Senin gibi mallar olduktan sonra biz hiçbişey yapamayız biz gerekirse şerefimizle yeniliriz burda kuralları çiğneyenler var tüm haksızlıkları bize yapıyorlar sen hala konuşuyorsun gidip bi maç izlemiş misin o da meçhul !Bizimkiler tabiki de konuşcaklar haklarını arayacaklar

Alpay
Alpay - 4 yıl Önce

Kavga etmeyelım kendı aramızda. Bu srefsız Gs her platformda pıslık şampıyonudur. Bende sahada kazanmalıyız demekle beraber ıtırazımızı haklı buluyorum. Kural baştan konmuşsa herkes uyacak. Bızım asalet anlayışımızı anlayacak rakıp aramak boşuna. Buyuk Başkan Rahmetlı Seba Beyefendıyı bır kez daha saygıyla anıyoruz.