Beşiktaş'tan Basketbolda Altyapı Hamlesi

Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Kunter: "Bazı yerlerde kısıtlamaya gidiyoruz ama altyapıda bunu hiçbir şekilde uygulamıyoruz"- "Erkek ve kadın A takımlarında bonservis bedeli ödemeden transferler yapmaya çalışıyoruz. Altyapıya yaptığımız takviyede ise bonservis bedeli ödeyerek aldığımız oyuncular var"- "İlk defa Beşiktaş, altyapılarda bir yapılanmanın içine girdi. Bunun devamlılığını sağlamamız lazım"

Beşiktaş'tan Basketbolda Altyapı Hamlesi

Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, kulüp olarakaltyapıya büyük önem verdiklerini, projeleriyle geleceği hazırlamayaçalıştıklarını söyledi.

Kunter, muhabirine yaptığı açıklamada, şube olarak bazı yerlerdeyaptıkları kısıtlamayı altyapılarda uygulamadıklarını ifade etti.

Erkek ve kadın A takımlarında bonservis bedeli ödemeden oyuncutransferi yaptıklarını vurgulayan Erman Kunter, altyapıya takviyede isebonservis bedeli ödeyerek aldıkları oyuncular olduğunu dile getirdi.

Altyapı projesinin kısa sürede sonuçlanacak bir çalışma olmadığınıvurgulayan siyah-beyazlı takımın idarecisi, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İlk defa Beşiktaş, altyapılarda bir yapılanmanın içine girdi. Bunundevamlılığını sağlamamız lazım. İyi bir bir altyapı projemiz var.Altyapıdaki maçlarda kazanıp kaybetmek birinci faktör değil. Kazanmaktabii ki önemli. Hedef oyuncularımız var. Ekonomik durumumuza dikkatediyoruz. Bazı yerlerde kısıtlamaya gidiyoruz ama genç, yıldız ve miniktakımlarda erkek ve kız olsun hiçbir şekilde kısıtlamaya gitmiyoruz.Yetenekli oyuncular aldık. Bazılarını bonservis bedeli ödeyerek kadroyadahil ettik. A takımında bunu yapmadık. Ama genç ekipte bunu yapıyoruz.Bütün kategorilerde A takımı seviyesinde oyuncular var. Belki millitakımlar seviyesinde oyuncularımız var."

"Altyapıda salon sorununu da çözüyoruz"

İstanbul'da altyapı takımlarının yaşadığı en büyük problemin salonolduğuna dikkati çeken Kunter, Dikiltaş'ta yaptıkları salonla bu sorunuda kulüp olarak çözeceklerini vurguladı.

Altyapılarda bütün kategorilerde diğer ekiplere göre bir yaş küçükoyuncularla mücadele ettiklerini kaydeden Erman Kunter, şöyle konuştu:

"Genç takımlarda sınır 1996 ise biz 1997 ile mücadele ediyoruz. Diğertakımlarımız da aynı şekilde devam ediyor. Yurt dışında cidditurnuvalara katılacağız. Nisan ayında başlıyoruz. Bu konudaanlaşmalarımız bitti. Kızılyıldız ile ortak projemiz var. Gelecek haftabaşlıyor. Ciddi anlamda hareket var. Tabii ki A takımı bu işin vitrini.Orada da başarılı olmamız lazım. Beşiktaş yukarıları mutlakazorlayacak."

Bazı noktalarda yıpranmış, zedelenmiş Beşiktaş imajı olduğunuvurgulayan siyah-beyazlı takımın genel direktörü, "Onu düzeltmeyeçalışıyoruz. Bütün kontrat şartlarına uyan bir kulüp olmak istiyoruz. Şuana kadar bunu yaptık. Ufak tefek aksamaların dışında her şey pozitifgidiyor. Önemli olan yola çıkmaktı, arkası çığ gibi gelecektir" diyereksözlerini tamamladı.

YORUM EKLE