Beşiktaş:60 Botaş:63

Kadın Basketbol Takımımız, Botaş’a 63-60 mağlup oldu.

BASKETBOL 19.08.2015, 11:55
142
Beşiktaş:60 Botaş:63

Beşiktaş İntegral Arena’da oynanankarşılaşmaya takımımız; Perovanovic, Kulichova, McBride, Tuğba Taşçı veBegüm Dalgalar beşiyle başladı.


 
Takımımız, karşılaşmadaki ilksayılarını Begüm Dalgalar’ın 3 sayılık basketiyle kazandı. İlk çeyreğehızlı başlayan ekibimiz, ilk 2 dakikada skoru 7-0’a getirdi. Üstünoyununu sürdüren siyah-beyazlılarımız, çeyrekte son 5 dakikaya 11-5 öndegirdi. Karşılıklı basketlerle devam eden bu çeyreği takımımız, 18-11önde tamamladı. 
İkinci çeyreğe tutuk başlayansiyah-beyazlılarımız, ilk 5 dakika skor üretemedi. Bu bölümdeki ilksayılarını Begüm Dalgalar’ın 3 sayılık basketiyle kazanan takımımız,üstünlüğünü koruyamadı ve geriye düştü. Tekrar öne geçme fırsatlarınıdeğerlendiremeyen ve hücumlarda çembere takılan ekibimiz, soyunmaodasına 31-29 geride girdi.

 


Karşılaşmanın ikinci yarısına takımımız; McBride, Kulichova, Perovanovic, Tuğba Taşçı ve Begüm Dalgalar beşiyle çıktı.
 
Üçüncüçeyreğe istediği gibi başlayamayan takımımız, savunmada zor anlaryaşadı. Hücumda Kulichova ile pota altını etkili kullanansiyah-beyazlılarımız, farkı eritmeye çalıştı. Hücumlarında çemberetakılan ekibimiz, bu bölümü 50-39 geride tamamladı.
 
Son çeyreğetakımımız, Kulichova’nın basketiyle başladı. Bu bölümde art ardabasketler bulan ekibimiz, Deniz Boz ve McBride’nin etkili oyunuyla farkıeritti. Karşılaşmada son 5.30 dakikaya siyah-beyazlılarımız, 56-49geride girdi. Yasemin Horasan’ın da skora katkı yapmasıyla takımımız,farkı 5’e indirdi(60-55). Son dakikaları çekişmeli geçen mücadeleyi, sontopu etkili kullanamayan takımımız, 63-60 kaybetti.
 
Karşılaşmada en skorer olan oyuncumuz 16 sayıyla oynayan Perovanovic olurken onu; 12 sayıyla McBride takip etti. 

Yorumlar (0)