Beşiktaş Yağızer Uluğ'u transfer etti

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı'nda şok bir antrenör değişimi yaşandı. Siyah beyazlılar, Fin koç Henrik Dettmann'ın sözleşmesini feshedip, Galatasaray'da Ergin Ataman'ın yardımcılığını yapan Yağızer Uluğ'u transfer etti.

 Beşiktaş Sompo Japan’da koç Henrik Dettmann’la yollar ayrıldı... Fin koçtan boşalan koltuğa ise Galatasaray’da Ergin Ataman’ın yardımcılığını yapan Yağızer Uluğ getirildi. 

Geçen sezon Ahmet Kandemir’le yolların ayrılmasının ardından göreve gelen Dettmann (altta) Beşiktaş’ı play-off’lara dahi taşıyamamıştı...Bu sezon ligde Pınar Karşıyaka ve Yeşilgiresun mağlubiyetleriyle başlayan siyah beyazlılar bu hafta ise Türk Telekom’u Ankara’da 79-65 yense de bu galibiyet ayrılığı önleyemedi.

Bu sezon Eurocup’ta da ağır bir yenilgi aldı. Kupanın açılış maçında Rytas’ı Litvanya’da 91-87 ile geçen Beşiktaş sahasında ağırladığı Rus Saratov Avodor karşısında 103-79’luk hezimetle ayrılmıştı.

Beşiktaş'ın yeni başantrenörü Yağızer Uluğ, siyah beyazlı takımda geçen sezon Basketbol Genel Direktörü olarak görev yapan Yiğiter Uluğ'un kardeşi...

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 13:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇaRŞI
ÇaRŞI - 4 yıl Önce

lan ıbne fıkret gaysaray gıbı renklılere aşıksın yokmuydu BJK LI BIR HCADA ONALRIN GÖTÜNDEN AYRILAMIYOSUN KIM EMIR EVRDI SANA ZÜPPE DINGIŞL.. GASARAY FEBOŞ KÖPEĞI FIKOÇaRŞI

sukarakila
sukarakila @ÇaRŞI - 4 yıl Önce

ÇaRŞI kardeşim Yağızer Hoca hakiki Beşiktaşlıdır.Ahmet Kandemir ayrıldığında Dettman'dan önce taraftarın istediği ilk isimdi ki bu taraftarlar basketbolu takip eden taraftar oluyor.Ayrıca Beşiktaş'ın basketboldaki son şampiyonluğunda Ergin Ataman'dan daha fazla fayda göstermişti.O yüzden biraz sakinleşip Yağızer Hocayı desteklemeni öneririm.Zaten Yağızer Hoca fayda göstermezse yine gönderilir sonuçta antrenör değiştirmeye alıştık.