Beşiktaş Sompo Japan:87 Akın Çorap Yeşilgiresun:68

Beşiktaş Sompo Japan Takımımız, Spor Toto Basketbol Ligi’nin 17. haftasında Akın Çorap Yeşilgiresun ile karşılaştı. Ekibimiz maçı 87-68 kazandı.

*Basketbol- 06.02.2016, 18:05 06.02.2016, 18:06
112
Beşiktaş Sompo Japan:87 Akın Çorap Yeşilgiresun:68

 Siyah-beyazlılarımız Sinan Erdemn Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya; Nate Wolters, Engin Atsür, Tremmell Darden, Lamont Hamilton, Maciej Lampe ilk 5’iyle başladı.

 
Karşılaşmadaki ilk sayılarımız Nate Wolters’In faul çizgisinden bulduğu isabetlerle geldi. Maçın başında Yeşilgiresun tepe pick and roll’leriyle etkili oldu ve çembere giderek skor buldu. Ekibimiz maça oldukça tutuk girdi. Yeşilgiresun’un yaptığı değişken alan savunması siyah-beyazlılarımızın ritim bulmasını engelledi. Çeyreğin son bölümünde forvetimiz Lamont Hamilton’ın bire birleriyle üreterek oyunda kaldık. Yeşilgiresun ilk çeyreği 17-13 önde tamamladı.
 
2. çeyreğe Nate Wolters’ın 3 sayılık isabetiyle başladık. Ekibimiz bu çeyreğe daha tempolu başladı. Çeyreğin başında uzunlarımızın pota altı isabetleriyle ritim bulduk. Rakibimiz ise şutörü Deividas Dulkys’in 3 sayılık basketleriyle cevap verdi ve oyunu önde götürmeye devam etti. Çeyreğin ortalarına gelinirken Yeşilgiresun’un tam sahadaki baskılı savunması ekibimizin dengesini bozdu. Siyah-beyazlılarımızın yaptığı basit top kayıpları momentumun Akın Çorap Yeşilgiresun’da kalmasını sağladı. Rakibimiz soyunma odasına 39-33 üstünlükle gitti.  
 
3. çeyrekteki ilk sayılarımız Maciej Lampe’nin faul çizgisinden bulduğu isabetle geldi. Ekibimiz bu çeyreğe hücumda daha hareketli girdi ve çeyreğin başında 6-0’lık bir seri yakaladı. Çeyreğin ortalarına gelinirken oyundaki tempo yükseldi ve karşılıklı isabetler geldi. Kısalarımız 3. çeyrek itibariyle oyunu itti ve potaya giderek skor buldu. Çeyreğin son bölümünde Yeşilgiresun gardları Tony Crocker ve Chris Warren’ın 3 sayılık isabetleriyle oyunda kaldı. Siyah-beyazlılarımız final periyoduna 56-55 önde girdi.
 
Final periyodundaki ilk sayılarımız Rand Culpepper’ın orta mesafe isabetiyle geldi. Ekibimiz bu çeyreğe 12-2’lik bir seriyle girdi ve çeyreğin başında öne fırladı. Final periyodunun başında Nate Wolters oyunu yönlendirdi ve geçiş oyunlarıyla skor ürettik. Çeyreğin ortalarına gelinirken gardımız Randy Culpepper devreye girdi. Randy’nin arka arkaya bulduğu isabetler aradaki farkı giderek açtı. Rakibimizin enerjisi son çeyrek itibariyle düştü. Siyah-beyazlılarımız oyunun son bölümünde tempoyu kontrol etti. Potanın Kartalları karşılaşmayı 87-68 kazandı.
 
Ekibimizde; Maciej Lampe 19 sayı, 11 ribaundla, Nate Wolters 17 sayı, 7 asist, 6 ribaundla, Randy Culpepper 17 sayı, 2 asistle, Lamont Hamilton ise 11 sayı, 5 ribaundla galibiyeti getiren isimler oldular.
Yorumlar (0)