Beşiktaş Sompo Japan turu Akatlar'a bıraktı

FIBA Şampiyonlar Ligi Top 16 turunda Alman ekibi Medi Bayreuth'a konuk olan temsilcimiz Beşiktaş Sompo Japan, baştan sona geride götürdüğü maçtan 81-76 mağlup ayrılarak turu Akatlar Arena'ya bıraktı.

BASKETBOL 08.03.2018, 08:49 08.03.2018, 23:06 kartalbakışı.com
255
Beşiktaş Sompo Japan turu Akatlar'a bıraktı

 Maça ev sahibi ekip çok hızlı bir giriş yaptı. Adams'ın basit top kayıpları hücumda ritim yakalamayan temsilcimiz, savunma kısmında da York, Robinson ve Brooks'un saha içi isabetlerine engel olamayarak kısa sürede 11-2 geriye düştü. Oyunun devamında savunma sertliğini artıran siyah-beyazlılar, hücumda Strawberry, Clark ve Erkan'ın dış atışları ile toparlanarak farkı 2 sayıya kadar indirdi(14-12). Periyodun son kısmında York ve Linhart ile 3 sayı çizgisinin gerisinden ritim bulan ev sahibi ekip periyodu da 20-14 önde kapattı.

***

 İkinci periyoda Marei'nin boyalı alandan bulduğu sayılar ile başlayan ev sahibi ekip, Doreth'in de etkili olmasıyla periyot başında farkı çift hanelere çıkardı (27-16). Savunmada tam saha baskı ile rakibini kısa sürede hücum etmeye yönelten temsilcimiz, hücum tarafında da Adams ile Strawberry'nin penetreleri ve Erkan'ın serbest atış çizgisinden bulduğu sayılar ile seri yaparak farkı 2 sayıya kadar indirdi (29-27). Periyodun sonuna doğru hücumda yeniden basit hatalar yapmaya başlayan siyah-beyazlılar, bu hatalar sonucunda Seiferth ile Robinson'ın sayılarına engel olamadı ve Alman ekibi soyunma odasına 34-29 önde giden taraf oldu.

***

Üçüncü periyot iki ekibin karşılıklı sayılarıyla başladı. Ev sahibi ekip Brooks ve Robinson ile etkili olurken temsilcimiz ise Sertaç, Adams ve Strawberry'nin saha içi isabetleri ile rakibine karşılık verdi. Savunmada da agresif bir görüntü ortaya koyan siyah-beyazlılar, farkı 1 sayıya kadar indirdi (42-41). Hücumda birkaç kez öne geçme fırsatını temsilcimiz, oyunun bu bölümünde savunma temposunu yine düşürdü. Özellikle York ve Brooks'un şutlarını savunmakta zorlanan temsilcimiz, hücumda da düzen dışına çıkınca fark tekrar çift haneleri gördü (54-43). Siyah-beyazlılar, periyodun son kısmında Adams ve Strawberry ile reaksiyon vermek istese de Alman ekibinde York-Brooks ikilisine Marei de eşlik edince ekibimiz maçın karar periyoduna 64-52 geride girdi.

***

Maçın son periyoduna Beşiktaş Sompo Japan daha baskılı başladı. Savunmada tam saha baskı ile başlayan siyah-beyazlılar, hücum kısmında Clark ve Weems'in isabetleriyle farkı kısa sürede 8 sayıya indirdi (67-59). Alman ekibi Marei ve Linhart'tan bulduğu dış atışlar ile temsilcimize karşılık vermek istese de siyah-beyazlılar Kenan ve Erkan ile üst üste sayılar bularak farkı 5 sayıya indirdi (74-69). Bayreuth Marei ile pota altından sayılar bulmaya devam ederken ekibimiz ise Sertaç ve Adams ile cevap verdi ve oyunun son bölümüne 4 sayı geride girdi (77-73). Siyah-beyazlılar maçın karar anlarında Clark'ın üçlüğü ile farkı 3 sayıya inidirse de (79-76) Adams'ın son saniyelerde yaptığı faulle 2 serbest atış ile kolay sayılar Alman ekibi sahadan 81-76 galip ayrıldı.

***

Medi Bayreuth; Gabe York 20 sayı, 2 ribaund, 1 asist, De’Mon Brooks 15 sayı, 7 ribaund, 1 asist, Assem Marei 15 sayı, 5 ribaund, Nate Linhart 14 sayı, 5 ribaund, 3 asist
Beşiktaş Sompo Japan; DJ Strawberry 18 sayı, 3 asist, Josh Adams 15 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Erkan Veyseloğlu 14 sayı, 4 ribaund, 1 asist, Earl Clark 11 sayı, 7 ribaund

***

Kaynak: Timeoutbasketbol.com

Yorumlar (0)