Beşiktaş Sompo Japan galip!

Beşiktaş Sompo Japan, Spor Toto Basketbol Ligi 4. haftasında İstanbul Bş. Bld ile karşılaştı. Siyah-beyazlılarımız maçı 103-91 kazandı.

BASKETBOL 31.10.2015, 17:50 31.10.2015, 17:52
407

 BJK Akatlar Arena’da oynanan karşılaşmaya siyah-beyazlılarımız; Nate Wolters, Engin Atsür, Tremmell Darden, Erik Murphy, Maciej Lampe ilk 5’iyle başladı. Karşılaşmadaki ilk sayılarımız Tremmell Darden’ın orta mesafe isabetiyle geldi. Maça 2 ekipte tempılu girdi ve yüksek yüzdelerle hücum etti.  İlk çeyrek erken hücum tercihleri ve karşılıklı basketlerle geçildi. Ekibimiz ilk çeyrekte Nate Wolters-Maciej Lampe ikilisiyle oyunu yönlendirdi ve çeyreği 25-23 önde tamamladı.

 

2. çeyreğe iki ekipte alan savunması yaparak girdi. Bu çeyrekteki ilk sayılarımız Nate Wolters’ın 3 sayılık isabetiyle geldi. Tempolu oyun, erken atış tercihleri ve yüksek yüzdeler bu çeyrekte de devam  etti. 2. çeyrekte rakibimizin gardı Marcus Denmon devreye girdi ve oynadığı bire birlerle arka arkaya sayılar üretti. Siyah-beyazlılarımız İstanbul Bş. Bld’nin geçiş oyunlarını durdurmakta zorlandı ve rakibimizin serisine dur diyemedi. Ekibimiz çeyreğin son bölümünde hücumda topu iyi paylaştı ve tekrar ritim buldu. DJ Seeley oyuna dahil olduktan sonra arka arkaya 3 sayılık isabetler buldu. Beşiktaş Sompo Japan Takımımız ilk yarıyı 52-50 üstün tamamladı. 

 

2. yarıdaki ilk sayılarımız Maciej Lampe’nin alçak post oyunuyla geldi. Oyundaki yüksek tempo bu çeyrekte de devam etti. Ekbimizde Maciej Lampe 3. çeyreğe çok iyi girdi ve hücumu yönlendirdi. Yıldız oyuncumuz  3. çeyrekte 5 dakika içerisinde 10 sayı üretti ve fark yaratan isim oldu. Çeyreğin sonunda İstanbul Bş. Bld’nin hücumdaki ritmini bozduk ve aradaki sayı farkını açarak öne fırladık. Siyah-beyazlılarımız 3. çeyreği 78-69 önde tamamdı.

 

Final periyodundaki ilk sayılarımız Leon Radosevic’in asisti sonrasında Erik Murphy’den geldi. Ekibimiz final periyodunda oyunun kontrolünü ele aldı ve set temposunu biraz aşağı çekti. Oyunun bu bölümünde devreye Cenk Akyol girdi ve siyah-beyazlılarımızı hücumda sürükleyen isim oldu. Maçın son bölümünde momentum tamamiyle siyah-beyazlılarımızın elindeydi. Tam 6 tane oyuncumuz çift haneli sayılara ulaştı. Beşiktaş Sompo Japan Takımımız maçı 103-91 kazandı.

 

Ekibimizde; Maciej Lampe 27 sayı, 13 ribaundla, Nate Wolters 12 sayı, 7 asist, 3 ribaundla, Erik Murphy 12 sayı, 5 ribaundla, Cenk Akyol ise 14 sayı, 2 ribaundla galibiyeti getiren isimler oldu. 

Yorumlar (0)