Basketbol Şubesinde Yiğiter Uluğ Dönemi

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Özköse:- "Basketbol genel direktörlüğüne Yiğiter Uluğ'u getirdik. Başantrenörümüz Ahmet Kandemir ile devam ediyoruz"- "Bu sezon şampiyonluk rüyalarımı süslüyordu ama şansız bir şekilde olmadı"

BASKETBOL 27.05.2014, 12:07
Basketbol Şubesinde Yiğiter Uluğ Dönemi

Beşiktaş Kulübü'nde basketbol genel direktörlüğüne Yiğiter Uluğ getirildi.


Basketbol genel direktörlüğü görevini yürüten Erman Kunter'inFransa'nın Le Mans takımıyla anlaşmasının ardından arayışlara girenBeşiktaş'ta yönetim kurulu üyesi Hakan Özköse, bu göreve Yiğiter Uluğ'ugetirdiklerini bildirdi.

Özköse, Erman Kunter'den boşalangörevi yeni sezondan itibaren tecrübeli isim Uluğ'un yürüteceğinibelirterek, "Başantrenörümüz Ahmet Kandemir ile devam ediyoruz. YiğiterUluğ'un birikimlerinden faydalanacağız. Kendisi ABD'de de bulundu.Oyuncularla ilgili çok bilgisi var. Transfer edeceğimiz oyuncularkonusunda bilgileri çok faydalı olacak. Artık Yiğiter Uluğ ile başarılarkovalayacağız" diye konuştu.

Beşiktaş İntegral Forex'te yeni sezon yapılanmasıyla ilgili bilgiveren Hakan Özköse, "Takımın omurgasını bozmadan, üstüne yeni takviyeleryaparak gelecek sezon finale kadar yükselmeyi hedefliyoruz. Şampiyonlukiçin mücadele edeceğiz. Dış transfer konusunda şu anda somutlaşmış isimyok. Birkaç güne kadar bu çalışmaları yoğunlaştıracağız" ifadelerinikullandı.

"Şampiyonluk rüyalarımı süslüyordu"

Siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, 2013-2014'te şampiyonluk sevinciyaşamak istediklerini ancak bunu şansız bir şekilde kaybettiklerini dilegetirdi.

"Şampiyonluk rüyalarımı süslüyordu" diyen Özköse, play-off çeyrekfinal serisinde Galatasaray Liv Hospital ile yaptıkları mücadeleyişansız şekilde yitirdiklerini vurgulayarak, "İyi bir sezon geçirdik.Hedefimiz daha üst noktalardı. Ben kişisel olarak şampiyonluğuhedefliyordum. Bir şansızlıkla bunu başaramadık. Lofton'ın topu girmişolsaydı önümüz açık olacaktı" diye konuştu.

Erman Kunter'e teşekkür


Hakan Özköse, takımda ilk yılında başantrenörlük, 2013-2014'te debasketbol genel direktörlük görevini gerçekleştiren Erman Kunter'e deçalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Erman Kunter ile uyumlu çalıştıklarını kaydeden Özköse, "Kendisibasketbolu çok iyi bilen bir spor adamı. Ondan çok şey öğrendik.Beşiktaş'a faydaları oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz" ifadelerinikullandı.

Yorumlar (0)