"Başkanla istişarelerde bulunuyoruz"

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İrfan Buz, "Rakip ne kadar önemli olursa olsun içeride Beşiktaş'ı yenmek istiyoruz. Gardımızı aldık. Bu sezon ligde zaman zaman en üst düzey futbolu Beşiktaş oynadı" dedi.

GÜNDEM 24.01.2015 - 13:12 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İrfan Buz, "Rakip ne  kadar önemli olursa olsun içeride Beşiktaş'ı yenmek istiyoruz. Gardımızı aldık"  dedi.
 
İrfan Buz, Spor Toto Süper Lig'de 26 Ocak Pazartesi günü Ankara'da  yapacakları Beşiktaş maçına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 
Kendisi ve ekibinin Gençlerbirliği'nde göreve başladığında  kırmızı-karalı ekibin 4 puanın olduğunu belirten Buz, "Onun üzerine 18 puan koydu  takımımız. Gerçekten çok iyi çalıştık. İyi sezon geçirdiğimizi düşünüyoruz.  İkinci devrenin de ne kadar zor ve çetin geçeceğini biliyoruz" diye konuştu.
 
Devre arası kampında güzel bir çalışma ortamı bulduklarını ve 2  hazırlık maçı oynayarak, 10 günün ardından Ankara'ya döndüklerini ifade eden Buz, artık ilk yarının son maçı olan Beşiktaş karşılaşmasına hazırlandıklarını  söyledi.
 
Beşiktaş'ın bu sezon çok iyi maçlar çıkardığını dile getiren Buz,  sözlerini şöyle sürdürdü: "Çok iyi yabancı ve yerli oyuncuları olan bir ekip karşımıza çıkacak.  Zaman zaman üst düzey en iyi futbolu Beşiktaş oynamıştır. Ancak derbi maçlarında  sıkıntı yaşadılar. Çok önemli bir rakip ama biz de sahamızda oynuyoruz. Rakip ne  kadar önemli olursa olsun içeride onları yenmek istiyoruz. Gardımızı aldık. Arkadaşlarımızda en iyisini sahada göstereceklerdir. Beşiktaş maçını bekliyoruz."
 
Ankara'da rakip kim olursa olsun favorinin Gençlerbirliği olduğunu  kaydeden Buz, "Çok zor maç olacağını biliyoruz. Haddimizi bilerek buralara kadar  geldik. 22 puandayız ve ilk yarının son maçına çıkacağız. Öncelikle 40 puanı  yakalamak istiyoruz. Ara hedefleri seçmeliyiz çünkü genç bir ekibiz. Bu puanı  yakaladıktan sonra asıl hedefimiz ortaya çıkacaktır" ifadelerini kullandı.
 
"Başkanla istişarelerde bulunuyoruz"
 
İrfan Buz, transfer denilince ilk akla gelen ismin Gençlerbirliği  Kulübü Başkanı İlhan Cavcav olduğunu belirterek, "Başkanımızla sürekli  istişarelerde bulunuyoruz. O da biz de transfer yapmak için transfer yapmak  istemiyoruz" dedi.
 
Sezon başında pırlanta gibi beş gencin ekibe kazandırıldığını ifade  eden Buz, şöyle devam etti: "Hacettepe'den geldiler oynattık ve ön plana çıktılar. Transfer  denilince ilk akla gelen isim her zaman İlhan Cavcav'dır. Başkanımızla  istişarelerde bulunuyoruz. Kendisi de bizim gibi düşünüyor. O da biz de transfer  yapmak için transfer yapmak istemiyoruz. Landel'i aldık, bize uyar ve takımımızı  ileri götürür diye. Yaptığımız transferleri çok dikkatli seçmek durumundayız."
 
Yabancı oyuncu kuralında yapılan değişikliğe ilişkin de "Ya çok iyi  bir altyapıya ya da çok iyi izleme ekibine ihtiyacınız vardır. Bizim de çok iyi  bir altyapımız var. Değişiklik bizi çok bağlamaz diye düşünüyorum"  değerlendirmesini yapan Buz, ikinci devre öncesi diğer takımların teknik direktör  ve yöneticilerinin "çalışmalarının mükafatını almaları"nı temenni etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@