Başkanın seçime gitme zorunluluğu yok

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, başkan Fikret Orman’ın seçim söylemi ve Bilic’in son dönemdeki beyanları hakkında açıklamalar yaptı, “Beşiktaş’ta seçim koşulları yok, bu söylemleri lüzumsuz görüyorum.

GÜNDEM 29.05.2015 - 14:30 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Bilic’in 3 yıl kalıp üçüncülükten öteye gidemeyen bir teknik direktör olarak bu lafları etmemesi gerekir. Yönetim, Bilic ne istediyse yaptı. Kendileri mi çıkıp oynayacaklardı” dedi.

İbra oldu, başkanın seçime gitme zorunluluğu yok

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Karadeniz, yönetimin son kongrede ibra edildiğini ve bu nedenle seçime gitmeye gerek olmadığını belirterek, “Başkan Fikret Orman'ın seçime gitmek gibi bir zorunluluğu yok. Bugün itibariyle seçim durumu yok. Mali genel kurul yapıldı. Tenkitler, taktirler oldu. Ama sonunda yönetim ibra olmuştur. Yönetim kurulu bu imtihandan başarıyla çıkmıştır. Yönetim kurulu buna rağmen olağanüstü genel kurul kararı alabilir. Ama bana sorarsanız almamalı. Yeniden camiaya seçim havasına sokmaması gerekir” ifadelerini kullandı.
 
Seçim lüzumsuz olur

Karadeniz, “Bir yıl içerisinde 3 tane seçim yapmak doğru olmaz. Bu benim fikrim. Tekrar kulübü seçim atmosferine sokmasının bir anlamı yoktur. Böyle bir mecburiyeti yok. Aksine başkan ve yönetim kurulu, genel kurulun, konjonktürden kaynaklanan ortamı yumuşatması gerekir. Beşiktaş seçim koşulları yoktur. Ben seçim sözlerini lüzumsuz görüyorum. Kurumsal yapıları olan kulüplerin vaktinde seçim yapmaları gerekir. Birisi istemedi diye seçime gidilmez. Zaten bir sene sonra olağan seçim var. Kulüp stabil hale gelmeli” dedi. 

Başkan olmayı isterim. Ama şu anda seçim koşulları yok

Divan kurulu başkanı Karadeniz, seçim olması durumunda başkan adayı olacağı yönündeki iddia için ise, “Tüm Beşiktaşlı başkan olmayı arzu eder. Herkes akıldan geçirebilir. Akıldan geçirmek başka bir şeydir. Uygulamak başka bir şey. Ben başkan olmayı istemiyorum diyemem. Ama seçim ortamı yok, benim de adaylığım şu anda söz konusu değil. Kimse bana gelip, bu yönde bir talep de bulunmadı” şeklinde konuştu. 

 
Her dediğini yaptılar, bu takımı üçüncü yaptı. Böyle konuşmaya hakkı yok

Karadeniz, Bilic için ise sert konuştu: “Yeri geldiğinde yönetimin yanlışlarını yüzlerine karşı söylüyoruz; ama bir şey var ki; teknik heyetin her dediğini yerine getirdiler. Kalkıp kendileri oynayacak değiller. Gak dedi futbolcu transfer etti, guk dedi bir başka oyuncu aldı. Bun nedenle Bilic’in kalkıp öyle oldu böyle oldu demeye hakkı yok. Şikayet etme hakkı yok. Çok önemli bir gelirden ve sportif başarıdan mahrum kalarak yaralanmış bir camiaya karşı doğru konuşmak gerekir. Camianın yüreğine su serpecek konuşmalar yapsın. Giderayak bunları konuşmamalı. 3 sene burada kalıp, üçüncülüğün üstüne çıkamamış birisi bunları konuşmamalı.”