Başkandan Sert Sözler! 'Kendine Gel'

Başkan Fikret Orman, tesislerde bir araya geldiği Gökhan Töre'ye bireysel performansını artırması konusunda ciddi uyarılarda bulundu.

GÜNDEM 11.03.2015 - 05:57 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş’ın patronu, genç yıldıza, “Bireysel oynamak yerine takım arkadaşlarınla yardımlaşırsan kendini çok daha fazla gösterirsin. Sen sahada iyi olduğun zaman takım da iyi oynuyor” dedi. Oğuzhan Özyakup’la da özel olarak görüşen Orman, “En kısa sürede kendine gelmeni istiyorum” diyerek sert yüzünü gösterdi.

 

Eskişehir ve Balıkesir maçlarında yaşanan puan kayıplarının ardından takımla daha yakından ilgilenme kararı alan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, futbolculara sert yüzünü göstermeye başladı.

Sivasspor maçı öncesinde tesislerde siyah-beyazlı oyuncularla bir araya gelen Orman’ın, “Son 2 maçta 5 puan kaybettik. Artık kendinize çeki düzen vermenizi istiyorum. Başarıya bu kadar yakınken ligi ve Avrupa’yı şimdiden kaybetmeyi istemiyorum” diye konuştuğu ortaya çıktı.

Beşiktaş Başkanı’nın toplantıda özellikle Gökhan Töre ve Oğuzhan Özyakup’a ciddi uyarılarda bulunduğu ifade edildi. Gökhan’a çok yetenekli bir oyuncu olduğunu söyleyen Fikret Orman’ın, “Takım için canını dişine taktığını biliyorum ama son dönemlerde bir düşüş içindesin. Bireysel oynamak yerine takım arkadaşlarınla yardımlaşırsan kendini çok daha fazla gösterirsin. Sen iyi olduğun zaman takım da iyi oynuyor” ifadelerini kullandığı bildirildi.

Oğuzhan ile de görüşen Orman’ın, “Bu sene senden çok umutluyum. Daha ligin bitmesine çok var. Bir an önce kendine gelmen lazım. Teknik heyet de sana çok güveniyor. Kendine çok daha iyi bakmalısın. Ekstra çalıştığını biliyorum. Kalan haftalarda takıma daha fazla katkı sağlamanı bekliyorum” diyerek, genç oyuncuyu hem uyardığı hem de motive etmeye çalıştığı aktarıldı.

Başkan Orman’ın kötü futbolun devam etmesi halinde Teknik Direktör Slaven Bilic’le de özel bir görüşme yapacağı vurgulandı.

Bu arada teknik patron Slaven Bilic’in de Başkan Fikret Orman’dan önce Gökhan Töre ile bir araya geldiği belirlendi. İkilinin hararetli bir tartışma içerisine girdiği iddia edilirken, Gökhan’ın aşırı yorgunluğun bütün takımı etkilediğini dile getirdiği kaydedildi.

77 resmi maç

Başkan Fikret Orman’dan uyarı alan Gökhan Töre son iki sezonda Beşiktaş formasını 77 resmi maçta giydi. Bonservisi sezon başında Rubin Kazan’dan alınan yıldız futbolcu geride kalan dönemde rakip fileleri 11 kez havalandırdı.

 

MİLLİYET