Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, genç oyuncular Ersin Destanoğlu ve Serdar Saatçı'nın gelecekleri hakkında konuştu.

Ersin Destanoğlu’yla ilgili taleplerin olduğunu ve bu futbolcunun transfer durumunun netleşmesiyle birlikte Utku Yuvakuran’ın da durumunun belli olacağını söyleyen Çebi, “Ersin’in durumu netleştikten sonra Utku’nun durumu netleşecektir. Ersin’le ilgili talepler var. Ama 30 milyon Euro istersek işimiz zor. Serdar Saatçı’nın yaşadığı bir disiplin sorunu oldu. Bu çocuğumuz da gitmek istiyor. ‘Burada oturacaksın’ mı diyeceğiz. Bunlar bizim çocuklarımız.

Her genç oyuncumuzun Avrupa hayali var ve bunlar da benim evlatlarım, ne yapayım. Bir stoper şartları uygunsa tercih ederiz. Nkoudou ve Boyd gidebilir. Gitsinler istemiyoruz ama giderlerse de iyi olur, şartlara bağlı. Orta sahada bir açık kapatmak istiyoruz. Kanat konusu, Boyd ve Nkoudou’nun tavırlarına bağlı olacak. Emirhan’ın durumunun netleşmesiyle orta sahaya bakacağız. Stoper konusuna da bakacağız.

Yabancı sayısında 8+3 konusunun çok faydası olmadığını görüyoruz. Türk oyuncuların uçuk kaçık fiyatlar istediğini, kulüplerin de fazla fiyat talep ettiğini görüyoruz. Nasıl olsa 3 yer garanti diyor futbolcular ve o kadar rahata alıştılar ki, kendi kariyerlerini bitirecekler. Yerli oyuncuya önem verelim ama bu durum altyapıyla beraber yürütülecek bir operasyon. Serdar Saatçı’ya da sözleşme teklif ettik ve bekliyoruz. Avrupa hayali var. Herhalde altyapıya Avrupa haritası çizmemiz gerekiyor” açıklamasında bulundu.

“Keny konusunda Bandırma başkanı, paylaşımıyla ayıp etti”

Yapılacak olan Divan Kurulu seçiminde tarafsız olduğunu ifade eden Çebi, “1 oyum var, tarafsızım. Taraf olmayı da doğru bulmuyorum. Kurullar bizimle beraber çalışması gereken, bizi silkelemesi, eleştirmesi gereken yerler” dedi.

Gözden kaçırmayın

Başkan Çebi'den Nadiem Amiri sözleri Başkan Çebi'den Nadiem Amiri sözleri

Keny transferinin gerçekleşmemesiyle ilgili de konuşan Çebi, “Keny konusunda prensipte anlaştık ama 1-2 futbolcumuzun ayrılması durumunda transferi yapabileceğimizi söyledik. Yaptığı paylaşımla ayıp etti. Çok kıymetliyse oyuncusu başkasına satsın. Bulabilse zaten bizi beklemez. Nasıl bir para istemişse, önce kendi fotoğrafını koysun yaptığı paylaşıma. Ceyhun Kazancı ‘Nkoudou’nun gitme durumu var, giderse Keny’yi alabiliriz’ dedi. O günden beri beklemiyor da, ne diye kalkıp fotoğraflı paylaşım yapıyor” diyerek tepki gösterdi.

KPMG raporunu camianın istediğine de dikkat çeken Çebi, “KPMG raporunu Beşiktaş camiası istemiştir. Benim özelim ve şahsımla ilgili bir olay değildir bu rapor. Raporun içinde adı geçenlerden, bunu bu şekilde algılayanlar var. Bu süreci sekteye uğratmak için yaptıkları çalışmalar var. Ama bana verecekleri zararlarla beni durduramazlar” dedi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, son olarak Bolu’daki tesisle ilgili olarak “Bolu’daki proje Beşiktaş’a çok zarar verecek bir proje. Bu projeden kurtulmamız lazım. Sözleşmede ağır maddeler var” diye konuştu.

NTV SPOR