Beşiktaş’ın teknik patronu yaşanan şoku en kısa sürede unutmak zorunda olduklarının altını çizdi, “Utanması gereken kesinlikle sizler değilsiniz. Bu maçı ve hakemi aklınızdan çıkarın. Lig ve Avrupa’da hedeflerimiz devam ediyor. Bu sonuç asla lige yansımamalı” dedi.

Tarih yazmak için gittiği Ukrayna’da İskoç hakem Craig Thomson’un felaket yönetimi nedeniyle Dinamo Kiev’e farklı yenilerek Şampiyonlar Ligi defterini kapatmak zorunda kalan Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Şenol Güneş maçtan sonra sıcağı sıcağına oyuncularıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Futbolculardan bu yenilgiye takılıp kalmamalarını isteyen siyah-beyazlı hocanın, “Başınızı dik tutun. Utanması gereken kesinlikle sizler değilsiniz. Bu maçı ve hakemi en kısa sürede aklınızdan çıkarın. Lig ve Avrupa’da hedeflerimiz devam ediyor. Bu sonuç asla lige yansımamalı” dediği aktarıldı.

Şenol Güneş ve siyah-beyazlı oyuncuların, takım uçağında ise yediği 6 gol nedeniyle sahayı gözyaşları içinde terk eden kaleci Fabri’yi ayrıca teselli ettiği belirlendi. Üzüntüsünü gizlemekte zorlanan İspanyol file bekçisine sahip çıkan futbolcuların, “Biz Beşiktaşız, asla pes etmeyeceğiz. Hem ligde hem de UEFA Avrupa Ligi’nde hedefimizde ilerlemeye devam edeceğiz. Şampiyonlar Ligi’nden gelen bir takım olarak, finale kadar gitmek için savaşacağız” diye konuştukları ortaya çıktı.

Hakem Craig Thomson’un yönetimini de değerlendiren siyah-beyazlıların, “Bizi ancak böyle yenebilirlerdi. Bu maçın mutlak favorisi bizdik. İstanbul’daki maçta da penaltımız verilmemişti. Demek ki bu kadar korkuyorlar bizden” yorumunu yaptıkları ifade edildi. (Milliyet)