Tottenham karşısında birçok eksiği olmasına rağmen gücünden bir şey kaybetmeyen Beşiktaş'ın sırrı ortaya çıktı.

Gözden kaçırmayın

Valentin Rosier 19. dakikada kırmızı kart gördü Valentin Rosier 19. dakikada kırmızı kart gördü

Teknik Direktör Slaven Bilic’in sezon başından bu yana fazla forma şansı bulamayan oyuncularla bire bir toplantılar yaptığı ve “Ben burada olduğum sürece kadro isimlere göre değil şartlara göre belirlenecek. Sizler benim gözümde asla yedek değilsiniz. Bu uzun maratonda herkes bu takıma katkı verecek” dediği öğrenildi.

UEFA Avrupa Ligi’nde, Tottenham Hotspur’u 1-0 yenerek gruptan namağlup çıkan Beşiktaş’ta, karşılaşmanın tek golünü atan Cenk Tosun ayakta alkışlanırken, Slaven Bilic’in yedek oyunculardan aldığı maksimum verim gözlerden kaçmıyor.

İlk 11’in oyuncuları olmadıkları halde Kerim Frei, Cenk Tosun, Cenk Gönen, Mustafa Pektemek, Atınç Nukan, İsmail Köybaşı, Necip Uysal ve Tomas Sivok gibi isimlerin şu ana kadar takıma sağladıkları olumlu katkının arkasında Teknik Direktör Slaven Bilic’in motivasyon toplantılarının yattığı ortaya çıktı.

Ümraniye’de hemen hemen tüm oyuncuları ile bire bir görüşmeler yapan Hırvat hocanın sürekli “Ben burada olduğum sürece kadro isimlere göre değil şartlara göre belirlenecek. Sizler benim gözümde asla yedek değilsiniz. Bu uzun maratonda herkes bu takıma katkı verecek” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Yönetimin takdirini topladı

Siyah-beyazlı oyuncuların motivasyonunu ilk günden itibaren yüksek tutmayı başaran Bilic’in “Sezon sonunda gider” denilen birçok ismi yeniden parlatması ve takıma kazandırma yönetimin de takdirini topladı.

Son olarak Demba Ba ve Mustafa Pektemek’in yokluğunda Cenk Tosun’u vitrine çıkaran Hırvat teknik adamın, bu oyuncunun bir hafta içerisinde ikisi Sarıyer’e, biri Trabzonspor’a ve son olarak Tottenham’a olmak üzere dört gol atmasını yardımcılarıyla değerlendirdiği ve “Eğer sezon başında kadroyu dar tutmasaydık, Cenk Tosun ve diğerleri böyle performans göstermezdi. Yok olup giderlerdi” yorumunu yaptığı bildirildi.

Ligdeki diğer takımlara göre yedek kulübesinden çok daha fazla verim alan Beşiktaş’ta, yönetimin, Bilic’i bu başarısından dolayı ayrıca tebrik ettiği ortaya çıktı.

Kim ne yaptı?

MUSTAFA PEKTEMEK: 14 resmi maçın 7 tanesinde ilk 11 oynadı. İki golü var.
CENK TOSUN: 14 maçta 5 kez ilk 11’de sahaya çıktı. Beş gol kaydetti.
KERİM FREİ: 20 maçta 10 kez ilk 11’de görev aldı. Biri Avrupa’da olmak üzere dört gol attı.
İSMAİL KÖYBAŞI: 15 maçın 10 tanesinde ilk 11 oynadı. Herkesin bitti dediği dönemde Bilic ile yeniden hayat buldu.
CENK GÖNEN: Tolga’nın yokluğunda altı maç ilk 11’de sahaya çıktı, hem ligde hem de Avrupa’da puanlar topladı.
NECİP UYSAL: Kimi zaman sağ bek kimi zaman stoperde kimi zaman da ön liberoda görev aldı.
TOMAS SİVOK: Bu sezon sadece 10 maçta görev yaptı. Yedekliği sorun etmedi, bir de gol attı.
ATINÇ NUKAN: Onu ilk Mustafa Denizli oynattı. Bilic de, kurt hoca gibi Atınç’a güvendi. Tottenham önünde tam not aldı.

Kaynak: Milliyet