''Bana Nasip Olmadı, Çok Şanslısın''

Beşiktaş'ın yeni 10 numarası Sosa'nın hem Antalya'dan etkilendiği için hem de Mouche'nin olumlu sözleri sonrasında siyah-beyazlı takıma evet dediği bildirildi.

FUTBOL 06.09.2014 - 02:40 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ta herkes sol ayaklı ve sol kanatta da oynayabilen bir 10 numara beklerken, piyangodan Jose Ernesto Sosa'nın çıkması herkesi şaşırttı. Yöneticiler ve  teknik heyet bile "sol ayak" konusunda ısrarcı olurken, sağ ayaklı olan Sosa'nın transferindeki kilit nokta ise oyuncunun Ukrayna'dan ayrılmak istemesi oldu. Geçen sezon Atletico Madrid'de kiralık oynayan daha sonra ise Metalist'in sezon öncesi kampına katılmayan Arjantinli oyuncu iki sezon önce yaz kampı için geldiği Antalya'daki ortamdan çok etkilenerek Türkiye'de oynamak istediğini menajerine söylemesinin transferde etkili olduğu bildiridi.

KAYSERİLİ MOUCHE İKNA ETTİ

Beşiktaş'ın yeni transferi Jose Ernesto Sosa, menajeri aracılığıyla Beşiktaş'a önerilirken, transferde Almanya'da yaşayan Türklerin yanı sıra Süper Lig'de daha önce forma giyen Arjantinli oyuncuların çok etkili olduğu bildirildi. Bir dönem Bayern forması da giyen Sosa'nın, buradaki Türk dostlarından Beşiktaş'la ilgili olumlu bilgiler aldığı, bunun yanı sıra daha önce Türkiye'de oynayan Delgado, Higuain, Federico Insua ve Mouche gibi isimlerden de siyah-beyazlılar ile ilgili çok önemli bilgiler aldığı bildirildi. Özellikle Mouche'nin, "Beşiktaş beni, ben de Beşiktaş'ı çok istedim ama olmadı. Çok şanslısın ki, çılgın bir taraftar grubu için oynayacaksın" diye vatandaşını ikna ettiği bildirildi.

SOSA'DAN ÖNCE D'AGOSTINO'YA TEKLİF

Öte yandan bu yaz Beşiktaş'ın transfer gündemine gelen isimlerden birisi de İtalyan oyun kurucu Gaetano D'Agostino olmuş. Daha önce Roma, Udinese, Fiorentina gibi takımlarda oynayan ve son olarak Serie B'de Siena formasını giyen 32 yaşındaki oyuncuya teklif yapılmış. Ama İngiliz Daily Express'in iddiasına göre İtalyan oyuncu Premier Lig'de oynamak için bu teklifi kabul etmemiş.