Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursaspor ile Beşiktaş taraftarları arasındaki gerginliğe ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Mehmet MüezzinoğluBursaspor ile Beşiktaş taraftarları arasındaki gerginliğe ilişkin, "Spor bir rekabettir ama düşmanlık değildir. Dolayısıyla ahlaki değerlerimiz ve bu ülkenin bütün değerlerine sahip çıkan anlayışımızla bir ayağımız Beşiktaş'a adım atarken diğer ayağımız Bursaspor adına atar. Onlara yine de yakışmıyor. Dolayısıyla bu sıkıntıyı da çözebilmekte karınca kararınca katkımız olursa bundan da mutlu olurum" dedi.

"Bir takımın taraftarı olmak..."

Gözden kaçırmayın

Ali Gültiken: Savaşan Kartallar Ali Gültiken: Savaşan Kartallar

Bir gazeteci, Müezzinoğlu'na, "Bursaspor'un Özlüce Tesisleri'ni de ziyaret edeceksiniz. Siz Beşiktaşlısınız ama 4 yıl içinde acaba Bursasporlu olma ihtimaliniz olabilir mi? Ayrıca Bursaspor ile Beşiktaş taraftarları arasındaki husumet konusunda neler düşünüyorsunuz?" sorusunu yöneltti.

Müezzinoğlu, bu soruyu şöyle yanıtladı:

"Spor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tarifinde zaten şekillenmiştir. Spor bir rekabettir ama düşmanlık değildir. Dolayısıyla ahlaki değerlerimiz ve bu ülkenin bütün değerlerine sahip çıkan anlayışımızla bir ayağımız Beşiktaş'a adım atarken diğer ayağımız Bursaspor adına atar. Onlara yine de yakışmıyor. Dolayısıyla bu sıkıntıyı da çözebilmekte karınca kararınca katkımız olursa bundan da mutlu olurum. Bence aynı ülkenin insanlarının birbirini dövecek, birbirini taşlayacak, birbirine kötülük edecek noktada olması bir defa bu milletin değerleriyle, spor anlayışıyla, taraftarlık anlayışıyla örtüşmez. Bursaspor'un attığı güzel bir gole coşkuyla alkış tutabilmek, Beşiktaş'ın yaptığı bir hataya 'Bu yanlıştır' diyebilmek esasında saygın taraftarın, doğru yerde duran taraftarın tarzı olmalıdır. Zaman içinde geçmişte olanlara da problemi büyütecek şekilde değil, mutlaka çözecek şekilde adım atmalıyız. Bursaspor, bu şehrin de bu ülkenin de çok önemli, saygın bir spor kulübüdür. Uluslararası dinamiklerde bizi son yıllarda spor dünyasında temsil etmiştir. Arzum daha güçlü temsil etmesidir. O yönde de hep birlikte desteği veririz. Bir takımın taraftarı olmak, diğerlerini sevmeme anlamına, sevmemeli anlamına da gelmemeli."