Babel’e UEFA engeli

Siyah-beyazlı kulüp, Kasımpaşa’nın gözden çıkardığı Hollandalı futbolcuyu takas yoluyla kadrosuna katmak için girişimde bulunduancak lacivert-beyazlılar bonservis bedeli isteyince dosya kapandı.

FUTBOL 02.06.2015 - 02:49 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Kasımpaşa’nın sürpriz biçimde gözden çıkardığı Ryan Babel, kısa süreliğine de olsa Beşiktaş’ın gündemine geldi.


Teknik direktör arayışları nedeniyle transferde frene basan siyah-beyazlılar, Hollandalı yıldızın şartlarını araştırdı ve geri adım atmak zorunda kaldı.

 


Kasımpaşa ile bir yıl daha sözleşmesi bulunan 28 yaşındaki Babel’i takas yoluyla renklerine bağlamak isteyen Beşiktaş, lacivert-beyazlı kulübün bonservis bedelinde ısrarcı olması üzerine transferden vazgeçti. UEFA ile imzalanan geniş kapsamlı anlaşma gereğince futbolcu satmadan bonservisli oyuncu transferi yapamayan siyah-beyazlıların bu hakkı Babel için kullanmak istemediği aktarıldı.


Ayrılmak istedi


Bu arada Kasımpaşa’nın, Beşiktaş ve Galatasaray’la transfer görüşmesi yaptığı için Babel’i gönderme kararı aldığı belirlendi.


Kulüp yönetiminin kalmasını istediği Hollandalı futbolcunun, Beşiktaş ve Galatasaray’la transfer görüşmesi yaptığını ifade ettiği, bunun üzerine de ayrılık kararı alındığı öğrenildi.
Kasımpaşa, Ryan Babel’i 2013-2014 sezonunun başında bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@