Ryan Babel, Beşiktaş forması altında yaşadığı ilk şampiyonluğu Hollanda basınına değerlendirdi. 

De Telegraaf gazetesine röportaj veren yetenekli futbolcu, kariyerindeki en iyi sezonu geçirdiğini söyleyerek, "'Al Ain'den sonra Deportivo... Benim için hareketli bir dönem oldu" dedi.

***

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan 18'lik isme 5 milyon euro Beşiktaş'tan 18'lik isme 5 milyon euro

Ryan Babel şöyle devam etti:

"Daha sonra da Beşiktaş'a transfer oldum ve şampiyonluğun önemli bir parçası olmayı başardım. Deportivo'da attığım golleri de düşünürsek, bu sezon kariyerimin en iyi sezonu oldu." 

***

"Boğazdaki kutlamalar gerçekten büyüleyiciydi. Bir hafta öncesinden şampiyonluğu ilan etmiştik. Ama kutlamaları son hafta maçıyla yapmayı planladık. Öğle saatlerinde deniz yoluyla Asya’dan Avrupa’ya geçiş yaptık. Taraftarlar da bizi teknelerle takip etti. Daha sonra üstü açık otobüsle yaptığımız yolculuk da tam bir çılgınlıktı” ifadelerini kullandı.

***

Deportivo’da başladığı sezonu Beşiktaş’ta bitiren Babel kariyerinin en iyi yılını geçirdiğini de belirterek, “Buna rağmen milli takıma çağrılmadım. Aslında Türk ve Hollanda medyası ile taraftarlar benim performansımı görüp bir şansı hak ettiğimi düşünüyorlar. Ben kesin olarak ‘orada olmalıydım’ demiyorum. Ama hocanın da iyi işler yapan oyuncularına iyi bir sinyal vermesi gerekir” yorumunu yaptı.

***

Kaynak: Milliyet