Baba Demlenince...

Erdem Ulus kaleme aldı.

GÜNDEM 04.05.2015 - 13:01 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş, Trabzon’da 3 puanı 2 golle aldı.

Tabelaya bakıp ‘Net galibiyet’ diye aldanmayalım.

İkinci gol, dakika itibariyle sahibinden başka kimseyi rahatlatmadı.

Demba Ba ve Tosun yedek oturdu.

Biliç, maça hücum özelliği fazla oyuncularla çıkmış gibi yaptı.

Silahını beline taktı ama mermileri dışarıda bıraktı.

İlk 45 kurusıkı geçti.

Baba, kulübede biraz Demlenince daha güzel oldu.

Girer girmez farkını koydu.

Amin.

Biliç, Demba Ba'yı sahaya sürerken, Liverpool maçında cikletten çıkan Opare'yi kenara alıp, Olcay'ı sağ beke çekti ve kahraman ilan edildi.

Aynı hamleyi İstanbul'da ki, Brugge maçında yapmış fakat sonuç itibariyle Vatan haini ilan edilmişti.

Hoca, Trabzon'da doğruları mı yaptı yoksa Ersun Yanal, Biliç'in yanlışlarını gölgede mi bıraktı orası tartışılır. Sonuç olarak Beşiktaş, Trabzon'da 2-0 kazandı ve kazanan her zaman haklıdır.

Beşiktaş'ın, tarihinin en iyi gurbetçi jenerasyonunu yakalamışken, 11 yabancılı Fenerbahçe ve 14 yabancılı Galatasaray ile birlikte, yabancı sınırlamasını kaldıran maddeyi imzalamasını eleştirmiştik.

Yabancı sınırının kalkmasıyla özelliklerini yitiren, Pektemek ve Necip gibi oyuncularla alelacele sözleşme yenilemesine de atarlanmıştık.

Şimdi daha da ileri gidiyor, yabancı sınırının kalktığı yerde Sivok ve Atiba'yı gözden çıkarmanın Beşiktaş'a yapılacak bir ihanet olacağını söylüyorum.

Görev verdiğinde her şeylerini sahaya koyan, oynatmadığında trip bile atmayan bu iki Milli oyuncuyu göndermeyin.

Onlardan daha yetenekli, daha genç oyuncular bulabilirsiniz fakat bu iki adam Türk Futbol tarihinin gelmiş geçmiş en çalışkan, en profesyonel, en karakterli oyuncularının başında geliyor. Onları gözden çıkarmak, hele ki yeni statüde kabul edilemez bir yanlış olur.

Bu taraftar Şampiyonluk kupasını kaldırırken de, önümüzdeki sezon, Vodafone Arena da sahaya çıkarken de, Sivok ve Atiba’yı yine en önde görmek istiyor.