Diyanet İşleri Başkanlığınca çıkarılan aylık dergide Demba Ba ve Sow, Hazreti Muhammed sevgisini anlattı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Aboubakar'dan sonra bir transfer, iki veda Beşiktaş'ta Aboubakar'dan sonra bir transfer, iki veda
Diyanet İşleri Başkanlığınca çıkarılan aylık dergide ünlü isimler, Hazreti Muhammed sevgisini anlattı.

Nisan sayısı, bu yıl "Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" temasıyla kutlanan Kutlu Doğum Haftası'na ayrıldı.

Bu kapsamda aralarında oyuncu ve futbolcuların bulunduğu ünlü isimlere, "Hazreti Peygamber sizin için ne ifade ediyor, hayatınızdaki önemi nedir?" soruları yöneltildi.

Bu soruya, Fenerbahçeli futbolcu Moussa Sow, "Hazreti Muhammed inanç ve yaşam biçimimizde devrim yapan şahsiyettir" karşılığını verdi.

Hazreti Muhammed'in hayattan keyif almanın yolunu ve güzel ahlakı öğrettiğini belirten Sow, O'nu çok sevdiğini vurguladı.

Sow, çocuklarına ve ailesine Hazreti Muhammed'in hayatını öğrettiğini vurgulayarak, "Hazreti Peygamberin beni en çok etkileyen yönleri şunlardır, sabırlı olması, kendisine eziyet edenlere beddua etmemesi, lanet okumaması, merhametli olması, güler yüzlü olması, her insana eşit davranması" değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaşlı forvet Demba Ba da şu görüşleri paylaştı:

"Hayatımızda, düşüncelerimizde onun üzerine yaptıklarımız Allah ve Hazreti Muhammed'in rızasını kazanmak içindir. Nimetlere ve başarıya şükretmeyi ve şükrettikçe başarmayı Hazreti Muhammed'den öğrendim. Hazreti Peygamberin en etkilendiğim yönleri şunlardır, herkese hoşgörülü davranıp kimseyi incitmemesi, herkesi doğruya çağırması, kadınlara ve çocuklara şefkatle yaklaşması, kendisine gelen herkese yardım etmesi."

"O'NUN HER ÖZELLİĞİ TÜM İNSANLIK TARAFINDAN SEVİLMELİDİR"

Oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ise Hazreti Muhammed'in, insanlık tarihinin gelmiş geçmiş örnek alınacak bir numaralı önderi olduğunu bildirdi.

Hazreti Muhammed'in, zamanlar üstü bir lider, akıllar üstü bir deha, içiyle dışıyla en güzel örnek olduğuna işaret eden İmirzalıoğlu, şunları kaydetti:

"O, seçilmişlerin en şereflisi, her şeyden önce her yönüyle mükemmel bir insandır. O'nun ümmetinin bir ferdi olabildiğim için, kendimi şanslı biri olarak görüyorum ve beni bu dünyaya O'nun takipçisi, bir Müslüman olarak getiren Allah'a şükretmek için başka neden aramaya gerek duymuyorum. O'nun her özelliği sevilir. O'nun her özelliği tüm insanlık tarafından sevilmelidir. Ancak, beni en çok etkileyen özelliği dürüstlüğüdür. O emrolunduğu gibi dosdoğru olabilmiş örnek bir insandır. Keşke hepimiz, 'Müslümanım' diyen herkes, bunu unutmasak ve dürüst olmayı insan olmanın ilk prensibi olarak uygulayabilsek."

Dergide, İslam Araştırmaları Merkezi Başkanı Raşit Küçük, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Hüseyin Kayapınar ile gazeteci-yazar Fadime Özkan ve bazı akademisyenlerin de soruya verdikleri yanıtlar yer aldı.